Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki vizet nyel véletlenü...

Ha valaki vizet nyel véletlenül és meg akarom menteni az életét az orrán vagy a száján kel befújni a levegőt? És a mellkasát mikor kel nyomni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:

az orrán kell befújni a levegőt

a mellkasát szerintem két befújás között nyomod meg

2009. nov. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ha lehet, az orrán kell befújni a levegőt. Szájon keresztül csak akkor szabad, ha valamiért az orrán keresztül nem lehet.

Nyomni meg: három nyomás, és utána kell egy levegőt fújni.

De javítsatok ki, ha rosszul tudom.

2009. nov. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az orrán kell befújni, de közben a száját zárd össze. Amúgy előbb 30 db mellkaskompresszió és utána jön a 2 befújás. mentőtiszt hallgató
2009. nov. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
de attól függ milyen korú embert akarsz így megmenteni, gyerekeknél, csecsemőknél ez másképp van. utolsó voltam
2009. nov. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A mentős kolléga jól mondta, pozícionálás után az orrba kell (azért jó, ha teszel rá egy vékony gézt, ha kéznél van, de semiképp sem zsebkendőt), miközben a száját becsukod. De előtte 30 kompresszióval kell kezdeni.

Bár már vannak bizonyos eredmények az USA-ból, hogy akkor nagyobb a túlélés esélye, ha csak kompressziót alkalmaznak folyamatosan, de ez még nincs megerősítve.

A szájba lélegeztetésnél a gyomorba megy a levegő nagy része nem a tüdőbe, de egyes filmesek szerint "normálisabban" néz ki, ezért fújtatnak a Vészhelyzetben és a többi sorozatban a szájba...

2009. nov. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így igaz, a kollégák jól mondják. Felnőtteknél, ill. 12 éves kor felett: 30 mellkaskompresszió, 2 befúvás hivatalosan az arány, elsősorban az orrba kell fújni, de ha valami miatt ez nem lehetséges (pl. roncsolódott az orrjárat), akkor kell a szájba. Illetve csecsemőknél, kisgyerekeknél (8 éves kor alatt) orrba és szájba is kell egyszerre (ill. újszülötteknél a kompresszió-befúvás aránya 3:1, 8 éves kor alatt pedig 15:2 - tehát 15 mellkaskompresszió, 2 befúvás). Először a keringését kell vizsgálni, tehát, hogy van-e pulzusa. Ha nincs neki, azonnal el kell kezdeni a 30 mellkaskompressziót, nem kell időt húzni a légzés vizsgálatával, mert az egyik hiánya, rövid időn belül maga után vonja a másik megszűnését is.

(ITO-s)

2009. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!