Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mentem a munkaügyibe regisztrá...

Mentem a munkaügyibe regisztráltatni magam munkanélküliként, na most az orvosi elátásom már akor megszünt mikor befejeztem a sulit, a munkaugyibe meg nem mondták h ezt nekem intézni kel,7 hónapig nem volt elátásom. Lehet eböl bajom?

Figyelt kérdés

2013. szept. 4. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

A suli után egy ideig még volt ellátásod.

Viszont amikor már nem volt, azt rendezni kell.

Illetve most nem elég, hogy regisztrálva vagy.

Az önkormányzatnál kérni kell, hogy szociális alapon fizessék ők helyetted. Már amennyiben az 1 főre jutó jövedelem a háztartáson belül (a kérdés, hogy az 1 háztartáshoz kik tartoznak), nem halad meg egy bizonyos összeget.

Amennyiben meghalad, akkor NAV és kérni kell, hogy magad után fizesd! És akkor már ha van hátralék, azt is rendezni kell. De azt amúgy is szerintem, ha netán meg is kapod a szociális alapú ellátást.

2013. szept. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Igen,ki kell fizetni utólag,ezért jobban jársz,ha minél előbb rendezed. Menj el a NAV-hoz,kezd el fizetni, a hátralékra pedig,ha egy összegben nem megy, lehet kérni részletfizetést.
2013. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tényleg ki kell fizetnem a 7 hónapot? És ha nem teszem? Nekem nincs ere pénzem munkám sincsen. Am pontosan menyit követelhetnek?
2013. szept. 4. 18:03
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Mikor fejezted be a sulit?

A diákigazolványra való jogosultságod után még 45 napig jogosult voltál az orvosi ellátásra.

2013. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy hónap 6660, egy nap 222. A suli befejezése után még 45 napig volt TB-d. Ki kell fizetned.
2013. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
#4es, rosszul tudod.
2013. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor a NAV és az OEP is rosszul tudja.
2013. szept. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

" Diákok egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsága


(Jogszabályi háttér: a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (Tbj.) 5. §, 16. §, 39. §)


A közoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó alapfokú, középfokú nevelési-oktatási vagy a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytató nagykorú magyar állampolgár a tanuló, illetve a hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig jogosult egészségügyi szolgáltatásra.



A tanuló diákigazolványa a tanulói jogviszonyának megszűnését követő október 31-éig, a hallgató diákigazolványa a hallgatói jogviszonyának megszűnését követő március 31-éig (a jogviszony I. félévben történő megszűnése esetén), illetve október 31-éig (a jogviszony II. félévben történő megszűnése esetén) érvényes. Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a diákigazolvány érvényességi idejének lejáratát követően további 45 napig fennmarad.



Ezt követően kötelezett a magánszemély havonta egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni amennyiben a Tbj. 5. § szerint nem minősül biztosítottnak és a 16. § alapján egészségügyi szolgáltatásra sem jogosult.



Amennyiben pl.: a hallgatónak az első félévben szűnik meg a hallgatói jogviszonya, március 31-éhez kell a 45 napot hozzáadni, vagyis május 16-tól kell fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot, és bejelentkezni az állami adóhatósághoz. Amennyiben a magánszemélynek május 16-áig sikerül elhelyezkednie, vagy a Tbj. 16. § alapján egyéb jogcímen egészségügyi szolgáltatásra jogosult lesz, abban az esetben nem kell bejelentkeznie, és nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie."

[link]

2013. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"ma 21:14

Szia! Nem akarok a kérdés alá írni, de nekem ez pont idén volt aktuális, gondolom te voltál a másik kérdésnél is a válaszoló. Nekem egy kedves nő magyarázta el a NAVnál, hogy a jogviszony megszűnése után még 45 napig fizetve van a TB-m, utána magamnak kell fizetni. Semmi köze a diákig.hoz"


Írj nyugodtan a kérdés alá, mert másokat is érdekelhet.


Lehet, hogy kedves volt a nő, aki elmagyarázta neked, de a hatályos jogszabályokkal nem volt tisztában.

Pedig elég lenne a NAV honlapját olvasgatni hozzá...

2013. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ezt mondták a NAVnál. Kérdező, beszélj velük, kérdezd meg, mi a helyzet, az a legegyszerűbb.
2013. szept. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!