Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha beregisztált munkanélküliké...

Ha beregisztált munkanélküliként nem tudom fizetni magam utána járulékot, mibe kerül nekm az orvosi ellátás?

Figyelt kérdés

Felsőoktatási tanulmányaimat befejeztem, jelenleg munkaügyes képzésre járok (még egy fél hónapig). Ezen a jogcímen (gondolom fizeti utánam a mügyi központ az eg. ügyi hozzájárulást) jogosult vagyok eü. -i szolgáltatásokra. Mi lesz utána, míg nem találok munkát? Ha nem tudom fizetni a járulékot, akkor pl MR árát nekem kell fizetni, ha küld az orvos v mi van ha eltöröm a lában?



Ezt olvastam:


A pályakezdők egészségügyi szolgáltatásra a diákigazolványuk érvényességéig jogosultak. Ezt követően, amennyiben egyéb jogcímen nem szereznek erre jogosultságot, például nem sikerül munkába állniuk, Egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni, ami jelenleg havonta 4950 Ft.


[link]

forrás


2010. aug. 4. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Bemész az önkormányzathoz és ha rászorulónak ítélnek ,akkor szociális alapon fizetik helyetted a havi 4950 Ft-ot.
2010. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Már hétezer kb a tb.Tudom,mert nekem jöttek csekkek.
2022. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!