Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Veszélyeztetett terhességgel...

Veszélyeztetett terhességgel táppénz alatt elküldhet a munkáltató? A többi lent!

Figyelt kérdés

Gyesen vagyok 2011 december közepéig. A munkáltató jelezte hogy nem kíván visszavenni.

Ha jönne a kis tesó és kiíratnám magam veszélyeztetett terhesnek akkor is elküldhet a munkáltató? Úgy tudom hogy most már terhesség esetén táppénz alatt is elküldhet a munkáltató.

Be kell ilyen esetben is tölteni a 12. terhességi hetet hogy ne tudjon elküldeni?


2011. júl. 11. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, csak rendkívüli felmondással.
2011. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez valami új változás, hogy terhesen ki lehet rúgni ha betegállományban van valaki?
2011. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
milyen formában jelezte? csakúgy mondta vagy van róla papír, hogy ha lejárt a védettség kirúg?
2011. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindig is ki lehetett rúgni az embereket táppénz alatt, de kizárólag rendkívüli felmondással, illetve közös megegyezéssel, ha olyan kis naív a munkavállaló, hogy enged a munkáltató fenyegetésének.
2011. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szóban jelezte hogy nem kíván visszavenni. Ha el szeretnék helyezkedni kezdjek el munkát keresni.

Ennek augusztusban lesz 1 éve, én azóta nem voltam bent a munkahelyemen, feleslegesnek tartottam.

Úgy gondoltam letöltöm a szabadságomat, és ha így sem úgy sem akar visszavenni, aláírom a felmondást.

De hátha összejön a kis tesó és nem kell még ezzel foglalkoznom.

2011. júl. 11. 14:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Elég nehéz lenne megmagyarázni egy rendkívüli felmondást ennyi év elteltével.....


ha csak szóba, akkor olyan, mintha nem is lenne :)


ez a 12. hétig ez micsoda? van valami új szabály, hogy csak 12 hét után védett a kismama előtte kipenderíthetik?

2011. júl. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az utolsónak és a többi válaszadónak írnám:

Nem tudom biztosan, de amennyire tudom csak a betöltött 12. hét után van biztonságban a kismama a kirúgás veszélyétől.

De jó lenne ha nem így volna! Ezt szeretném konkrétan én is tudni!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2011. júl. 11. 20:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem igaz. munkaügyi biróságon tudok pert, amit ugy nyert a kismama hogybizonyithatóan még nem tudta hogy terhes volt mikor kirugták. Helyre állították a munkaviszonyát.


Minsőégi cserével és indokkal lehet csak kismamát elküldeni rendkivüli felmondással, de nem a gyás, gyed, vagy gyes ideje alatt. utána tudomásom szerint további három hónapig védett.

2011. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A munka törvénykönyve 90. §-a alapján felmondási tilalomban részesülsz addig, amig a gyermeked a 3. életévét be nem tölti, valamint a betegség miatt keresőképtelenség idejére is.

Ha a felmondási védelem időtartama a 15 napot meghaladja, akkor ezt követően csak 15 nap, ha a 30 napot haladja meg, akkor ezt követően csak 30 nap elteltével indulhat a felmondási idő.


Tehát ha jön a következő baba, és GYED-ben, thgy-ban, GYES-ben fogsz részesülni, akkor addig védett vagy a felmondás alól.

2011. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocs, a keresőképtelenséget kihagytam a felsorolásból. Akkor is védett vagy.

Persze a munkáltató előre közölheti Veled, hogy "2 és fél" év múlva megszűnteti a munkaviszonyodat, de amíg ezekre az ellátásokra jogosult vagy, addig "biztos" a helyed.

2011. júl. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!