Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvoshoz menjek?

Milyen orvoshoz menjek?

Figyelt kérdés
nem tudok aludni már egy jó ideje.... (1-2 éve) nehezen alszom el és este felébredek mindig (minimum 3-4szer). ezzel milyen orvoshoz menjek? úgy értem menjek körzetihez vagy vmi másikhoz... 17/f

2013. szept. 16. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Valami változás történt az életedben 1-2 évvel ezelőtt? Amennyiben igen, érdemes ezen elgondolkodnod, s ha nem tudod egyedül megoldani, pl. lelki bánat vagy bármi nem fizikai, akkor javasolnám a pszichológust, de csak a család, barátok után. A beszélgetés sokat segít.

De ha semmi okát nem látod, akkor marad a háziorvos, aki vagy felír valami nyugtatót, - erre gyorsan rá lehet szokni és egyre kevésbé lenne hatásos, vagy elküld a fent említett szakorvoshoz, netán pszichiáterhez. Utóbbit nemigen javasolnám, hacsak te nem érzed úgy, hogy csak ő segíthet rajtad. Nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy szervi baj okozná az alvási nehézségedet. Szerintem.

2013. szept. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen.. történt egy két dolog (ezt nem írnám le) de ez nem bánt engem ezért gondoltam az orvost.. ha bántana valami akkor azt tudnám szerintem. de nem vagyok szakértő ebben a témában. eddig nem zavart de egyre többször ébredek fel este (bármilyen fáradt is vagyok) és sokkal nehezebben tanulok... !egyszer! kb 4-5 hónapja volt egy este amit végigaludtam és leírhatatlanul jól esett... azt szeretném orvosolni h tudjak tanulni, pihenni és ne legyen mérhetetenül sz*r hangulatom.... mert sajnos szinte mindig az. ráadásol mindig folyton fáradt..
2013. szept. 17. 14:47
 3/4 A kérdező kommentje:
*vagyok
2013. szept. 17. 14:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy csak most írok, de nem voltam gépközelben.

Én sem vagyok szakértő, de mert nálad idősebb vagyok és tapasztaltabb, valamivel több rálátásom van az ilyen dologra. Látod, mégiscsak beletrafáltam, hogy történt valami veled. A tudatalattidban ott a gond, ami nem hagy aludni, tanulni, s míg elhessegeted ahelyett, hogy szembenéznél vele, addig ott is marad. Azt írod, hogy sz@r a kedved is. Tedd fel magadnak a kérdést: miért? Ott lesz a válasz. Mi akadályoz meg benne, hogy tegyél ellene? És mi történik akkor, ha változtatni nem tudsz rajta? 17 évesen is lehetnek az embernek problémái, tudom, mert van két, immár felnőtt fiam, de olyan nincs, amit ne tudnál megoldani. Az enyémek is mondanak ezt-azt, de szerencsére olyan jó a kapcsolatunk, hogy mindenről tudunk beszélni, és tőlük is ugyanezt kérdezem. A végén ők is beismerik, nem ért annyit görcsölni miatta.

A te problémáidat nem ismerem, nem is muszáj elmondanod, bár konkrétabb válasszal szolgálhatnék.

A végére annyit még, vannak dolgok is, amiket úgy, ahogy vannak, le kell sz@rni.

Hopp! Ha mindenképpen orvoshoz mennél, tudd, ő is fel fogja neked tenni ezeket a kérdéseket. Érdemben segíteni csak akkor tud bárki, ha tudja mi az orvosolni való.

2013. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!