Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Spontán légmellem volt, de...

Spontán légmellem volt, de 2szer egymás után, ráadásul ellentétes oldalon? Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Ez év 10.21-én jobb oldali légmell(PTX)-el kerültem korházba, meg is műtöttek (VATS), 26-án haza is engedtek, azt mondták akkor, hogy a légmell spontán alakul ki. Jól voltam már, semmi bajom nem volt, nem is eröltettem meg magam. 11.01-jén ismét bekerültem, ezúttal bal oldali PTX-el műtöttek, ismét VATS műtétet alkalmaztak, majd 5-én haza engedtek, azóta itthon vagyok, javulok, de valahogy mégsem ugyanolyan mint a jobb oldali műtétem után. A kérdésem igazából az, hogy ha spontán alakul ki a légmell, akkor miért pont most alakult ki a másik oldalon is? Véletlen ez, vagy én vagyok átkozva?
2009. nov. 7. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hosszabbak az ujjcsontjaid és kézcsontjaid és nem vagy magasabb az átlagnál?

Ha igen, akkor lehet, hogy Marfan-szindrómád van. Én is ismerek ilyen embert, és neki is spontán PTX-e lett.

2009. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Üdv, az ujj és kar méreteimben nem vagyok biztos, de magasnak számítok. Olvastam wikin mi is ez a Marfan-szindróma, és elég sok tünet egyezést találtam. De a korházban nem mondták nekem, hogy bármi ilyesmim lenne, vagy hogy félnem kellene a haláltól vagy a sérvtől... Most aztán megnyugtattál, azért kösz a választ!
2009. nov. 7. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Még ha Marfan-szindrómás is vagy, annak is vannak különböző súlyosságú változatai, szóval így is élhetsz normális hosszúságú és teljes életet.

Az ujjhosszt úgy nézd meg legegyszerűbben, hogy ökölbe szorítod az egyik kezed úgy, hogy a hüvelykujjadra "rámarkolsz" a többi ujjaddal. Ha a hüvelykujjad ekkor kilóg a többi ujjad "alól", akkor gyanús...

2009. nov. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kerestem képet, ha nem tudod elképzelni, hogy néz ki:


[link]

Az "a" képen láthatod, hogy milyen, ha túlnyúlik a hüvelykujj, a "b" képen pedig az látható, hogy a hüvelyk és kisujjával körül tudja fogni a beteg a csuklóját.

2009. nov. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Értettem amit leirtál, a képet is megnéztem, "A" és "B" figurát is meg tudom csinálni. Remélem nem lesz komolyabb bajom... Nem tudom ez jelent e valamit, de amióta itthon vagyok, ha normálisan vizszintes állapotba fekszem, majd felkelek, úgy kapok levegőt, hogy nehezen. Tehát amikor beszivom beszúr és ki kell fúlynom, de kifúlyásnál is beszúr. Ha nem veszek levegőt akkor nincs fájdalom. Ez megy akár több órán keresztül, néha ehyhül. Tegnap vissza mentem egy röntgenre, azt mondták van egy buborékom... ? ? ? De fáj, ez igy nem jó :(
2009. nov. 8. 13:27
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy lejjebb szúr, a hasam - gyomrom környékén, persze bal oldalamon...
2009. nov. 8. 13:28
 7/7 anonim válasza:
Ahh... ha még fiatal vagy akkor spontán PTX kialakulhat a hirtelen növéstől :) nincs itt semmi betegség meg ilyenek :D nekem már 3 ptx-em volt, de abból csak az elsőt kellett műteni :D
2010. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!