Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetek ennyire ellenté...

Hogyan lehetek ennyire ellentétes jellem? Normális dolog ez?

Figyelt kérdés

Úgy érzem,hogy tűz és víz csap össze bennem,egyszerre vagyok kolerikus és melankolikus.


Az emberek többsége nagyon zárkózottnak és csendesnek ismer.Tény,hogy nem szeretek beszélgetni és nagyon nehezen tudok megnyílni,ami zavar is.Végtelen nyugalmat és harmóniát sugárzok magamból,nem keresem a konfliktusokat és soha senkinek nem tudnék ártani ok nélkül.Elmélyült,álmodozó és önelemző vagyok.

De ez csak az egyik oldalam...


Sokan nem is hinnék rólam,hogy mennyire határozott és akaratos jellem vagyok.Erről az oldalamról szenvedélyes,életerős,makacs,harcias,lelkesedő és nagyon optimista vagyok.

De ezt az énemet csak nagyon kevesen ismerik.


Sokan azt hiszik rólam,hogy mivel csendes vagyok,biztosan határozatlan és gyenge is,de ez annyira nem igaz!!


Hogyan kezeljem,hogyan éljem meg,hogyan hozzam egyensúlyba ezt a két személyiségtípusomat?


19/L


2011. júl. 27. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális dolog, meglep a kérdésed, hogy nem tudod "megélni" 19 év után :S Én is ilyen vagyok, de nem zavar semmiben.
2011. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Smartguy86 ***** válasza:
Ne rejtegesd azt az énedet, amit jobban magadénak érzel! Ha folyton eltakarod, elfojtod magadban, az nyomasztó lesz és akik pedig szeretnek, azok úgy fogják érezni, hogy nem vagy velük őszinte.
2011. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem teljesen érthető, én a problémát is értem, nagyon csendes, zárkózott vagyok, alig beszélek emberekkel és többnyire azért nem nyitok, mert nem is akarok. Félénknek sem tartom magam, bár nagyon szorongok mindig. Ami az embereknek ebből lejön, az az, hogy félénk vagyok, szerény, csendes, biztosan irányítható is, pedig nem. Melankolikusnak mondanának, pedig rohadt flegmatikus vagyok. Határozott véleményem van csak épp nem érzem szükségesnek, hogy ők tudják. Jah és teljesen jó az önértékelésem, sőt, amit persze szintén senki sem tud :D segíteni nem segítek sokat neked... mert magamban nevetek, de amúgy utálom is, hogy senki sem ismer igazán kivéve a nagyon közel állókat, de annyira meg nem érdekel, hogy változtassak bármin. Csak úgy leírtam, hogy van ilyen :D
2011. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen normális, hasonló típus vagyok én is, kicsit idősebb. A legegyszerűbb ha megbarátkozol vele. Akinek érdemes annak nyílj meg a többiek meg nem számítanak :D
2011. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Teljes mértékben normális vagy, nincs semmi baj veled. Nekem is nehezemre esik emberekkel foglalkozni, nem is érdekel nagy részük, így sokan úgy gondolják lenézem őket vagy antiszociális vagyok, de ez nem így van csak épp nem igazán érdekelnek, de attól még lehet határozott véleményem, akaratom, és optimista vagyok a jövőmet nézve. A lényeg, hogy te elfogadd magad olyannak, amilyen vagy ennél nem több az ügy, úgy vagy tökéletes ahogy ide szépen leírtad.
2011. júl. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hasonlóak vagyunk, de ez engem lassacskán az őrületbe kerget :/ ilyen vagy, próbáld meg elfogadni, olyanná amilyenné szeretnél úgysem tudsz megváltozni :(

remélem tudtam segíteni.


19/f

2011. júl. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Forrest014 válasza:

Úgy érzem, lelkitársakra találtam. Bennem is ez a két személyiségjegy dominál. Emiatt gyakran vagyok frusztrált, továbbá nehezen alakítok ki kötelékeket más emberekkel. Emiatt gyakran kerülök depresszióközeli állapotba. Jómagam is sokat gondolkoztam a megoldáson, de még nem jöttem rá. Lehet, hogy nincs is megoldás, hanem el kell ezt fogadni.


20/F

2011. dec. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!