Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyire fontos, hogy ne...

Mennyire fontos, hogy ne húzzam a borotvát a szőr növekedésével ellentétes irányba?

Figyelt kérdés

18/f vagyok, s egyre gyakrabban kell borotválkoznom. Eddig apukám ilyen eldobhatós borotváit használtam, de mivel nem voltam megelégedve azok "teljesítményével" -nem végzett elég alapos munkát-, ezért most vettem egy borotvát, ami úgy tűnt elég népszerű a férfiak körében, ez a: Gilette Fusion Cool White. Ma reggel próbáltam ki először. Azt hittem, legalábbis arra számítottam, hogy ez már teljesen leszedi az államról a szőrt (ott nő a leginkább, elég erős szőr). Tehát ha a szőr növekedésével ellentétesen érintem meg a kezemmel, akkor is csak a bőrt érzem majd (semmi szőrt). De mivel láttam, hogy borotválkozás közben -de miután már jártam ott a borotvával- még elég rendesen marad ott borosta, ezért a szőr növekedésével ellentétesen kezdtem el borotválni. Így természetesen sikerült leborotválni. De eszembe jutott, amit még régebben olvastam valahol a borotválkozással kapcsolatban, hogy mennyire fontos, hogy ne borotváljak a szőr növekedésével ellentétes irányba, csak is az azzal egy irányba.

Most megnéztem ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=JWZdEbnWN8M, s ott láttam, hogy a csávónak a borotválkozó gélje felpuhítja a szőrt. És akkor most felmerült bennem az, hogy talán a borotva gélemmel van a gond. Egy ilyen LIDL-öset használok, érzékeny bőrre. Ez...hát nem is tudom, nem sokkal jobb, mintha csak sima vízzel borotválkoznék. Semmi szőr puhítás, semmi... jó, azért segít valamit a borotválkozásnál. Szerintetek lehet, hogy emiatt nem jött le ott a szőr, mert fel kellett volna puhítani?


2011. szept. 17. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Téged is jól meghülyítettek a reklámok! Vedd meg a legegyszerűbb borotvát, az lehoz mindent.

[link]

2011. szept. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát most már nem veszek újat...
2011. szept. 17. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi kár nem származhat abból, ha ellentétes irányban vágod... én is részben úgy szoktam.

De ha nem jön le rendesen, húzd át még egyszer ugyanott a borotvát. És ne féltsd a bőrödet, nyomd rá normálisan, attól még nem fogod elvágni.

23|F

2011. szept. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én nem használok semmi szert. Megmosom az arcom, feláztatom vízzel a szőrt, első körben lefelé, második körben felfelé húzom a borotvát. így csinálom 15 éve, és még élek...
2011. szept. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!