Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kaphatok a munkáltatótó...

Hogyan kaphatok a munkáltatótól 100%-os táppénz?

Figyelt kérdés
Hetek óta fáj a derekam és már votlam korábban ez miatt táppénzen, de akkor úgye nem kaptam 100%-os táppénzt. Annyit kell tudni még, hogy gyárban dolgozom és van üzemorvos visszont azért a sorrol nem fognak elegendi, mert fáj a derekam. Másrészt, ha muka előtt be megyek az üzemorvoshoz (ár ha ott van) akkor utána már be se kell mennem dolgozni, vagy hogyan zajlik ez?

2013. okt. 9. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

100%-os táppénz akkor jár,ha munkahelyi baleset miatt vagy táppénzen.

De nincs az az orvos,aki fájó derék miatt kiir,még sima táppénzre se,nemhogy 100%-osra.

2013. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nekem gyáram lenne, akkor igen morcos lennék, ha valaki egy szimpla derékfájás miatt nem akarna dolgozni. Más beosztást, jobb széket/stb. adnék szívesen, de hogy valaki ne járjon be dolgozni emiatt? Azt gondoltam eddig, hogy a munkahelyek többsége nem jótékonysági intézmény...

(Persze ha valami komolyabb eü. probléma van, aminek csak egy tünete a derékfájás, az más kérdés.)

2013. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Háziorvosnál dolgozom és elég sok beteg van,akit sima derékfájással táppénzre szoktunk venni( ez függ a munkakörtől is),de 100 % táppénzre csak munkahelyi baleset jogosít.
2013. okt. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De a munkából adodik a derékfájás, azért sem adhatnak 100% táppénzt? Mert ezt valahogy nem érzem korrektnak, hiszen nem megfáztam a hétvégi szórakozásk során, hanem keményen dolgoztattak és azért. Ráadásul zsibad a jobb karom éjszaka, ha rajta fekszem, ha nem. Két napja már napközbe is, de csak a jobb. Azt mondják ez is a derék és hát fájás miatt tudható be. Ezért se kaphatnék?
2013. okt. 9. 11:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem,ezért nem fogsz.


Munkahelyi balesetnek azt veszik,ha levágod ujjod/kezed/lábad, sérvet kapsz,rádesik valami,ezáltal megsérülsz,eltörik valamid benn a munkahelyeden.


De derékfájás a sok munkától,migrén a gépektől,allergia a sok portól,ezek nem a munkahelyi balesethez tartoznak.

2013. okt. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 9. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!