Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy van helyesen kitöltve a...

Hogy van helyesen kitöltve a táppénzes papír?

Figyelt kérdés

Munkahelyi balesetből kifolyólag betegállományba vett az orvosom. Egy hét elteltével ideadta az első 7 napra szóló igazolást. Ez tartalmazta a keresőképtelenség kezdetét, és hogy "Folyt. valamiolvashatatlan".

Bevittem munkahelyemre, de ott azt mondták, hogy így nem jó mert tartalmaznia kellene meddig szól az igazolás, attól függetlenül, hogy még nem vagyok keresőképes.

(az igazoláson nincs rubrika az "-ig"-nek, csak a keresőképesség dátumának.)

Most jön a csavar.

Telefonon elértem (nem személyesen) az asszisztenst, aki kitöltötte a papírt, ő azt mondta ő jól töltötte ki,mindig így szokta.

Kinek van igaza?



2013. aug. 25. 07:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Az asszisztensnek. Ha a táppénz 7 napnál hosszabb,akkor jobb oldalra oda kell írni,h "Folyt.telen"(folytatólagosan keresőképtelen) és ennyi. Ezt a munkaügyisnek tudnia kéne,h az első 7 napra vonatkozik az első táppénzes lap("lepedő"). Nem igazán áll a helyzet magaslatán.
2013. aug. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van, mi mondjuk átmenőnek szoktuk írni, de ez részletkérdés. :)

Egyébként meg előre nem lehet tudni meddig leszel táppénzen, és ha folyt, akkor automatikusan 7 napot jelent.

Mert a nagy rózsaszínre 7 napot lehet írni max.

2013. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!