Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csak szerintem hülyeség ez a...

Csak szerintem hülyeség ez a H1N1?

Figyelt kérdés

Ha minden nap 2 ember meghal Európában az már világjárvány?!

És még egy esetben sem bizonyították, hogy biztosan abba haltak bele, mindnek volt valami tüdőbetegsége.

Meg nagyon komoly oltás lehet az, amit egy hónap alatt fejlesztettek ki...

Szerintem nincs itt semmilyen járvány, és van ismerősöm Ukrajnában, ahol állítólag most nagy járvány van, és ő szerinte is csak a politika meg a média kapja fel a helyzetet, meg a tévében mondják a rémhíreket.

Meg ha ez világjárvány, akkor mi volt a pestis, kéremszépen?!

Nektek erről mi a véleményetek?


2009. nov. 12. 15:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
A ,,sima influenzának " is vannak ilyen tüntei, az is lehet halálos. Ha beteg, legyengtül embereket ér el, mint akik eddig voltak nálunk is...ennyiröviden
2009. nov. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egész csak pénz, és amit a gyógyszeripar csinál az az, hogy pánikot kelt az emberekben, így tuti fogyó lesz az oltóanyag, ami aztán... A bánat tudja végül is, segít-e. Ez influenza, mindig is volt, mindig is lesz, és meg fognak benne halni az olyanok, akik gyengébb immunrendszerrel rendelkeznek. 16 éve hallottam madárinfluenzáról, a-tipusos izéről, na ezek hova tűntek? Jövőre melyik állat jön majd?

Sajnos ez ilyen, szvsz., a média meg árasztja a sok agymosást. Ettől függetlenül, én beoltatom magam, amint lehetőség lesz rá, mert a mi iskolánkban ingyen adják, ártani meg nem árthat. Elvileg.

2009. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
*16 éve; 16 vagyok, ezalatt az idő alatt már...
2009. nov. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre meg kutyainfluenza lesz???? XD
2009. nov. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja, majd elrendelik, hogy mindenki, aki kutyát tart, azonnal vitesse el a sintértelepre a Morzsit!
2009. nov. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak szerinted. Tényleg szinte semmivel sem veszélyesebb, mint a sima influenza, vannak akik azt mondják, hogy még enyhébb is. Persze oltóanyagot szükséges ellene gyártani, ezért most a médiában felfújják a dolgot, hogy az embereket arra ösztökéljék, hogy beoltsák magukat. Így visszafolyna a kutatásokra, és a védőanyag előállítására szánt pénz. Nekem ez a véleményem. :)
2009. nov. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
70%

sziasztok,mindenki igy gondolja miért pont én halnék bele?szerintem ez elég gyerekes gondolkodás,viszont szerintem is inkább az oltassa be magát aki tudja magáról h minden virus elkapja őt vagy egyéb betegsége van,én 17éves lány vagyok és befogom magam oltatni,csak most épp mandulagyulladásom van és az orvos még lebeszélt róla..

szerintem mindenki a maga egészség állapotához viszonyitson és ne hurrogja le a másikat,mindenkinem van egy döntése ami joga .

2009. nov. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
19%

Eddig világszinten több, mint 6500 ember halt bele BIZONYÍTOTTAN h1n1 szövődményeibe. Persze, hogy mind tüdőbajban hal meg, a h1n1 nem öl meg közvetlenül, hanem vagy maga, vagy a túlzott immunreakciód károsítja a tüdőszöveteidet amitől aztán tüdőgyulladást kapsz.

A 6500+ halott 30%a nem rendelkezett semmilyen krónikus betegséggel, magyar egészséges emberek voltak. Szezonális influenzánál ez az arány 0% közeli.


A "világjárvány" helyett használd a pandémiás influenzajárvány kifejezést. Ez a járvány nagyjából 30-40 évente jelentkezik a világon, nagyjából 2 évig tart és sose lehet előre tudni, hogy mi lesz a következménye. A 70-es években is volt egy, az enyhe volt, de a 10-es években volt egy, azt ma spanyolnátha néven emlegetjük és 50-100 millió embert ölt meg.

Most először van lehetősége az emberiségnek tenni valamit egy pandémiás influenzajárvány megelőzése érdekében és tesz is.


Politika lenne? Ezt kifejtenéd? Az oltásban van egy anyag, ami elére, hogy X-re szavazz?


Biznisz lenne? A gyógyszergyár is profitorientált SEMMI nincs ingyen a világon.

Az viszont tény, hogy a gyógyszeripar napi szinten nagyobb profitot termel antidepresszánsokkal, fogamzásgátlókkal, multivitaminokkal, hajápolókkal, fájdalomcsillapítókkal, mint az influenzaoltással egy teljes év alatt.

Ezen felül egyetlen komolyann influenzás beteg tüneti kezeléséből 20szor több haszna van egy gyószergyárnak, mint az oltásból.


Gyorsan készült el az oltás? Ez az oltás 40 éve készen van és azóta adják minden évben és még senkinek nem lett baja tőle! Annyit csináltak vele, hogy kicserélték a vírustörzset, ezt minden évben megteszik amúgy. Olyan, mintha egy kamionnal az egyik évben hűtőket szállítanál a következőben pedig mosógépeket.

2009. nov. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
77%
meg ilyeneket irnak emberek h valaki szerint gyengébb is mint a sima influenza,kinél hogy,szervezettfüggő az egész,nem mindenkinek van erős immunitása,ennyi
2009. nov. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Egy Né,etországban élő ismerősömnek sem javasolta a háziorvosa.A gyerekorvos pedig csak akkor adja be a gyereknek vagy a terhes nőklnek az oltást,ha aláírják,hogy minden esetleges mellékhatásért a szüő a felelős,az orvost nem okolhatják érte.

Indoka: ez is olyan influenza,mint az eddigiek,eddig is haltak meg emberek influenzában.És csak 80 százalékban ad védettséget.

A vakcinát csak nagyon kevés ideig tesztelték,és akkor sem teljes körűen.Nem végeztek pl.tesztet vemhes állatokon,így senki nem tudja,hogy lesznek e a magzatra káros mellékhatásai az oltóanyagnak.

Különben sem ad gyógyszert alapos ok nélkül gyermekeknek,terhes nőknek egyéb gyógyszert sem.Csak akkor,ha veszélyeztetett terhes,vagy más komoly oka van.

2009. nov. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!