Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyomor-vagy a vastagbél...

A gyomor-vagy a vastagbél tükrözés a rosszabb?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 8. 21:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Álltiolag a vastagbéltükrözés fájdalmasabb,a gyomor inkább "csak" kellemetlen. Egy jó barátom beszámolója alapján írom,nem saját tqapasztalat.
2009. ápr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak gyomor volt, és ki lehet bírni. Felsérti a torkod, az napokig nagyon fáj, közben pedig öklendezel végig, ami kifáraszt, de azért nem egy halál. Meg zsibbad a torkod az érzéstelenítőtől és az olyan, mintha fulladoznál. A végbél sokkal rosszabb lehet...
2009. ápr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Nekem eddig csak gyomortükrözésem volt, nem volt egy leányálom. Olyan érzés, mintha kibeleznének, mintha egy kést forgatnának a gyomrodban. Igazából az öklendezéses része rosszabb, de főleg a tehetetlenség érzése. Ott vagy csutorával a szádban, egy slaggal a gyomrodban, sugárban gyomorsavat hánysz, taknyod-nyálad egybefolyik, a doki meg állandóan azt ismételgeti, hogy "nem böfög, nem böfög"-miközben levegőt fúj a gyomrodba. Hehe... Aztán még fél napig rosszul vagy, hányingered van. Szóval nem egyszerű a dolog.

A vastagbél-tükrözés talán még ennél is rosszabb, remélem, soha nem lesz rá szükségem. Az talán olyan érzés lehet, mint a karóba húzás, ha már az előzőt a kibelezéshez hasonlítottam. :P

2009. ápr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm elmondása szerint a vastagbéltükrözéshez mindenképpen érdemes altatást kérni, magánorvos tuti elintézi, de adott esetben, ha rendes, az SZTK-s is. Szerintem ne tedd ki magad ennek altatás nélkül, nem is csak a fájdalom miatt - az undor, megalázottság-érzés miatt mindenképp megterhelő lehet.


Gyomortükrözésen már voltam, nagyon szar volt, nem a fájdalmas a legjobb szó, inkább ijesztő, mert az hiszed, menten megfulladsz. Fuldoklik, öklendezik az ember, folyik a könnye - nem egy jó dolog... :S De az előbbi vizsgálatnál szerintem nagyságrendekkel elviselhetőbb lehet. Ha megint sor kerülne rá, bódításban kérném, ami enyhébb, mint az altatás, de nem fogod fel teljesen. (ez esetben el kell kísérjen valaki, akivel hazamégy) Utána a torok fáj, érdemes érzéstelenítő tablettát venni (pl. Strepsils Plus)

2009. ápr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nekem is "csak" gyomortükrözésem volt 15 évesen, de nem volt olyan katasztrófális, mint a fent leírtak. Először én is öklendeztem, és a doki mondta hogy ne csináljam, de hát hogy lehet parancsszóra nem öklendezni csővel a szádban... De ott volt egy kedves ápolónő, ő mondta, hogy mély levegőket vegyek, és máris nem öklendeztem. Meg nem szabad idegeskedni, hogy jaj most mi lesz... Ez nem egy műtét. Utána még köpködtem egy ideig, két óra múlva pedig mentem vizsgázni.:)

Tavalyelőtt anyukám volt vastagbéltükrözésen. Előző este meg kellett innia NÉGY liter olajos löttyöt, amitől egész éjjel a wc-n ült. Én már a szagától hányingert kaptam, de inkább azt innám, mint egy beöntés... Nem tudom, ő nem volt annyira kétségbe esve a tükrözéstől. Én tuti teljesen kifordulnék magamból, ha oda akarnának benyúlni. ÁÁÁÁ!!!!

2009. ápr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A vastagbél tükrözés a rosszabb! Sokkal!

Sajnos mindkettőben volt részem. Mindkettőt ki lehet bírni altatás/bódítás nélkül is.

2009. ápr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag mindkettő nagyon pocsék, de ami még ennél is szarabb lehet, az a vesetükrözés. ilyenkor feltolnak egy tükrös csövet a húgycsövödön át a hólyagodig, majd onnan továbbvezetik a vesevezetéken át a vesébe. jáááááj, még a gondoltattól is feláll a szőr a hátamon. akkor inkább komolyan bevállalnék egy végbéltükit.
2009. ápr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
minda2 irgalmatlan rossz. folyamatos problémám miatt mindakettőt megcsinálták, mert már nem tudtam mire gondolni az orvosok. Ne akard megtudni milyen rossz. :D:_:S
2009. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nekem CSAk gyomortükrözést végeztek,barátom pedig mind a kettőt átesett,-nem viccelek-10 perces különbséggel,előbb megcsinálták neki a gyomortükrözést,aztán jöhetett a vastagbéltükrözés(vagy vékonybél,nem is tudom,az volt a kettő közül,ahol a mélyebbre tolják fel a csövet)....

Szegény barátom megszenvedte,a béltükrözés,ahol a fenékbe tolják a csövet fel-azt mondta az igenis fájdalmas dolog volt,főleg az a rész,mikor szinte telepumpálják levegővel a beleit,hogy jól lásson a doki a csőben lévő kamerával.Úgy írta le,mint egy erős fingógörcsöt,csak SOKKAL erősebb,fájdalmasabb.És természetesen vizsgálat után mikor mentünk kifelé az épületből,a liftben olyanokat fingott,hogy a röhögőgörcs enyhe kifejezés .......de komolyra fordítva,neki még 2-3 napig szúrt/fájt a bele a felpumpált levegő miatt(és hozzátenném,hogy ő nem egy hisztis ember,nagyon jól bírja a fájdalmakat-velem ellentétben).

Gyomortükrözésről pedig úgy számolt be,hogy SOKKAL kevésbé kellemetlen,mint a béltükrözés.

A gyomortükrözésről én is csak azt tudom mondani,hogy NEM FÁJ,enyhe kellemetlen érzés ahogy a cső halad le a gyomorba,de semmiféle fájdalmat,vagy fuldoklást nem éreztem,sőt a levegővétel sem okozott nekem semmiféle gondot.Mikor a gyomorba pumpálnak kis levegőt,enyhén feszít,és jó nagy böfögések törnek fel utána,nekem nagyon vicces volt ez a rész,ez miatt .

Ha választanom kéne hogy gyomor vagy vastag/vékony béltükrözést csináljanak,én azonnal,gondolkodás nélkül a gyomortükrözést választanám!

Életem legfájdalmatlanabb vizsgálata volt.Ennél szinte minden rosszabb.Még egy gennyes nagy pattanás kinyomása is kellemetlenebb!

2010. febr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
most mondta mi a különbség a vastag és vékony bél tükrözés közt. A vastagbéltükrözésnél a cső csak egy pici részét tolják fel,talán 10-15 centit,viszont a vékony béltükr-nél felmegy a csőből kb. 1-1,5 méter. Tehát tovább is tart időben.Neki vékonybéltükrözése volt,a hosszadalmasabb.Előző voltam.
2010. febr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!