Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvoson kívül hova lehet...

Háziorvoson kívül hova lehet menni, hogy még ma megnézzék a lábfejem? (esetleg röntgen)

Figyelt kérdés
Pár napja egyre jobban fáj a lábfejem, tegnap megerőltettem és alig tudok menni, egyszerűen nem tudom hajlítani mert nagyon fáj. Anyu a sürgősségire akar elvinni hogy nézzék meg, de oda balesettel szokás menni, nem több napos fájdalommal. A háziorvos délután rendel, anyu akkor dolgozik úgyhogy nem tud elvinni. A kettőn kívül nincs semmi más lehetőség??
2013. nov. 12. 08:56
 1/5 klopusz ***** válasza:
78%

Szia!


Sebészetre menj! Egyrészt oda nem kell beutaló, másrészt a sebészorvos küldhet el röntgenre. Egy próbát mindenképp megér. Ha azt mondjha, hogy sebészeti probléma nincs, akkor még mindig megpróbálhatod a körzeti dokit.


Remélem, segítettem.

2013. nov. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem baleset történt, csak megerőltetted, akkor azzal hiába mész el röntgenre. Ott ha csontrepedés vagy törés van, azt látják.

De ez amúgy nem baleseti sebészeti eset. Ott nem ilyen dolgokkal foglalkoznak. Pláne, ha nem aznap történt, hanem napokkal előtte.

Valószínűleg valamilyen ízületi gondod lehet.

Fájdalomcsillapító, esetleg gyulladáscsökkentő és pihentetés kellene. Amúgy Voltaren termékek nagyon jók erre. Van kenőcs formájában is, de tabletta formájában is. Szerintem azzal már érdemes lett volna kezelni.

Azt nem tudjátok esetleg megcsinálni, hogy felhívjátok a háziorvost, hogy menjen ki hozzád, mert te nem tudsz bemenni, mert nem tudsz lábra állni és nincs ki bevigyen?

2013. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak magánklinikák, egy maszek reumatologus is jó lehet, csak nem olcsó.
2013. nov. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lienah ***** válasza:
ortopédia, reumatológia....
2013. nov. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Én is csak valami gyulladásra gondoltam, de tudjàtok milyenek az anyák, folyton a legrosszabbra gondolnak :) de ezt megmutattam neki és azt mondta inkább holnap délelőtt elvisz akkor a háziorvoshoz addig meg pihentetem és gyulladás csökkentő krémmel kenem.
2013. nov. 12. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!