Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért olyan nehéz bejutni...

Miért olyan nehéz bejutni szakrendelésre, napokig várni kell mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
A 80 években odamentem a szakrendelésre kivártam a soromat és megkaptam az ellátást, lehetőleg egészségügyben dolgozok írjanak !
2013. dec. 23. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Mert Fidesz kormány van! Az egészségügyre nincs pénz!
2013. dec. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nincs pénze az egészségügynek és mert megvan határozva, hogy egy nap x számú beteget fogadhatnak csak. És ez azzal jár, hogy te még keveset mondtál a napokkal, nálunk bizonyos szakrendelésekre hónapokat kell várni.

Én szeptember óta próbálok a fiamnak időpontot kérni a szemészetre kontrollra. Akkor azt mondták, hogy legközelebb majd novemberbe telefonáljak. Telefonáltam, mire azt mondták, hogy idénre már nincs időpont, de jövő évi naptárjuk sincs már, így majd decemberbe próbáljam őket többször hívni. Hát köszi!

2013. dec. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A várólisták még az előző kormányzásban találták ki. Az MSZP egészségügy-minisztere Ágnes asszony nevéhez fűződik amikor is kitalálták a vizitdíjat valamint azt, hogy a sürgős ellátásra szoruló beteget séta-mentőztetik a messzebb kórházban mert úgy egyszerűbb.Több elhalálozás is volt ebből kifolyólag Ágnes asszony pedig sikerdíjjal köszönt le.
2013. dec. 23. 18:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Első Te elvakultságodban akkora hülyeséget írtál,hogy az már fáj!

A kérdező jól megadta a választ erre!

Azért vannak a várólisták a szakrendeléseken,mert kb. 1-12 éve kiszámolták azt,hogy egy adott rendelésen egy nap egy beteg ellátáshoz mennyi idő kell. A OEP csak ennyit finanszíroz. Sokszor lenne lehetőség több beteg ellátására,de akkor nem fizet az OEP. Ezt egyébként először a reumatológiákon vezették be,aztán szép lassan mindenhol.

2013. dec. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hopp! Kimaradt egy 0! ...10-12 éve...
2013. dec. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia. Szerencse, ha csak napokat kell várni. Nálunk pl. nőgyógyászatra volt, hogy 2 hetet kellett várni. Vérvételre ugyanannyit :( Szemészetre, kardiológiára, endokrinológiára hosszú hónapokat... Bőrgyógyászat 2 hónap.. :(
2013. dec. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ma már, ha az ember megteheti, inkább menjen magánrendelésre... Nálunk pl a gasztrológia problémámmal nehezen, de sikerült elmenni privát, így a közel 2-3 hónap helyett 3 hét alatt letudtam a dolgokat, vizsgálatokat, stb.. ( pedig ebben volt beszélgetés, labor, uh, tükrözés, eredmény)... És normálisan, emberként bánt velem az orvos..
2013. dec. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem érdekel,hogy leszavaztak,de amit írtam igaz. 6 óra rendelési idő alatt X betegnél többnél nem fizet az OEP. Ez tény. A szakrendelőknek egyszerűen nem éri meg több beteget ellátni.
2013. dec. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!