Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ápolási díjat igényelhetek?...

Ápolási díjat igényelhetek? Anyósom 83 éves elmúlt. Fülhallgatóval is alig hall. Menni már a lakásban is nehézkesen megy, fürdeni nem tud egyedül, főzni sem nagyon. Orvoshoz kocsival visszük, lassan magát sem tudja ellátni. Megállapítják így?

Figyelt kérdés
Vásárolni, ügyeit intézni, orvosi ügyeket mi rendezzük neki. Jelenleg munkanélküli vagyok,3 éves kislányomat nevelem.Ja, még annyit, hogy annak idején azt mondták, nem számít súlyosan fogyatékosnak, mivel 26 éves kora után vesztet te el a hallását... :(
2014. jan. 3. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
nem az számít, hogy a hallása miatt fogyatékkal élő-e, hanem hogy állandó ápolásra szorul-e. Ezt a háziorvos tusja igazolni. Az, hogy ti hordjátok orvoshoz, nem állandó ápolás.
2014. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, de mint olvashattad, egyedül ki sem tud mozdulni, takarítani, semmit nem tud. A tisztálkodáshoz is segítség kell, sőt, már a múltkor el is esett szegény reggel :( Általában minden nehézséget okoz neki.
2014. jan. 3. 19:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Állandó ápolás, ha sem enni, sem tisztálkodni, semmit nem tud egyedül.

A főzni nem tud sem indok (és nem én mondom, én háziápolással foglalkozom, sajnos látom, kiknek utasítják vissza az ápolásis kérelmét), millió helyről lehet igényelni étkezést, házhoz szállítva. ÉS gyakran hivatkoznak az önkormányzatok arra, hogy van ellátórendszer, küldenek ki gondozót. mivel őt úgyis fizeti az önkormányzat, akár van munkája, akár nincs, olcsóbb, mint ápolási díjat fizetni. Ráadásul a 18 felettiek ápolásija nem kötelező, sajnos :(


Vesztenivalótok nincs, háziorvost keressétek meg, ő tudja igazolni az ápolás szükségességét. De ha külön lakotk, esélytelen.

2014. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azonos lakcímen vagyunk. Egyszer már beszereztük a papírokat, csak valamiért nem álltunk neki... Orvosokhoz is el kell cipelni szegényt? ( neki már az szenvedés ,ha 1 évben 1x el kell vinni) :( Egyébként, hogy tudna rendelni ételt, ha szinte csak szájról tud olvasni? Akkor is csak abban az esetben, ha hangosan, lassan, érthetően beszélnek hozzá... Épp emiatt még a postást sem tudja beengedni...
2014. jan. 3. 19:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, és azt is ki kellene fizetni, valamint behozni...
2014. jan. 3. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!