Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műttetni vagy sem? Férjemnek...

Műttetni vagy sem? Férjemnek keresztszalag szakadása és porcleválása van sportbaleset miatt.

Figyelt kérdés
35 éves. Munkája miatt sokat térdel és guggol. Van aki azt mondja, hogy műttesse meg most, van aki azt, hogy majd ráér évek múlva is. Tapasztalatok?
2009. dec. 2. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
most, ha akarja használni még a lábát. ezt most komolyan mondom. a szalagszakadás sajnos komoly sérülés
2009. dec. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint csak részleges szakadása van, mert teljes szakadással nemhogy nem guggolna, de menni sem tudna.

A részleges szakadásnál a szakadás mértékétől függ, hogy műteni kell-e. Hallgassatok az orvosra, az ő kezében vannak a leletek.

2009. dec. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Teljes szakadása van, az orvos azt mondta mivel erős izomzata van pár évig még kihúzhatja. Most nem dolgozik, gyógyulgat.
2009. dec. 2. 09:16
 4/7 anonim ***** válasza:

én inkább most túlesnék rajta. úgy is sok a gyógyulási idő:

műtét

kb 10 hét gipsz

hónapokig tartó gyógytorna


de így két évig sántikál. utána műtét, stb, stb. szerintem az rosszabb

2009. dec. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is így gondoltam. Csak hát rá kell még beszélnem a férjemet is.
2009. dec. 2. 10:22
 6/7 anonim válasza:

Kicsit későn tévedek ide, de:

Nekem 3 hete volt keresztszalag pótlásom + eltávolították a levált porcot. Több mint 1 éve elszakadt már a keresztszalagom csak akkor az orvos hibázott és nem vette észre. 1 évig szakadt keresztszalaggal fociztam és kb semmit nemvettem észre az egészből, nekemis azt mondta a doki h az erős izomzat miatt. Most csak 1 ütközésnél nagy fájdalom miatt bementem a kórházba és a doki egyből a műtétet javasolta. 2 nap múlva megis műtöttek. Gipszet nemkap hisz a lábat majd mozgatnia kell+ hajlítani. Már egész jól vagyok bár még mankózgatok, 1 hét múlva reményeim szerint ráállhatok. Ha engem kérdezel műtessétek meg, az a biztos, főleg ha még sportolni is szeretne és rendszeresen mozogni. Énis ugy tudom h keresztszalag nélkül akár elis lehet élni, de akkor a sportolásra neszámítson+ roncsolódik nagyon a térd. Sok sikert a továbbiakban! Remélem még tudtam segíteni...

2010. jan. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja és én 17 éves vagyok, ha ezis lehet vmi segítség.
2010. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!