Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Angliában élek, itthon Magyaro...

Angliában élek, itthon Magyarországon van rokkant nyugdíjam. Dolgozhatok-e kint? Vissza kell-e mondanom a nyugdíjat? Már egy éve kint vagyok, de nem dolgozok.

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő és nem is akarok hülyeséget mondani. De szerintem dolgozhatsz, és nem is kell visszamondanod. A nyugdíjért én úgy gondolnám hogy megdolgozott az ember, attól mert más országba megy, nem veszik el tőle. Ráadásul a kinti munkavégzéshez semmilyen engedélyt, vagy papírt nem kell jelentened a magyar állam felé.
2014. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak le ne bukj. Ugyanis ha kinn élsz, nem dolgozol, hogy tartod el magad? Hogyan kapsz orvosi ellátást? Esetleg ha gyerekeidnél élsz inyen, még akkor is, ha egészségileg van valami és nem fizetsz, akkor nem látnak el. Ha kapsz valamilyen támogatást, köteles vagy bejelenteni, hogy van jövedelemforrásod. Ha nem, lehet utánad néznek, ha lebuksz, többszöröse a büntetés. Persze átvághatod az államot és élhetsz nyugodtan az adófizetők pénzéből, de ne nagyon dicsekedj vele. Én is Angliában élek és okádni tudnék az olyanoktól, akik legálisan kifosztják az államot..én meg dolgozok. Meg van itt is, hogy mennyit dolgozhat az ember, ha támogatást kap vagy nyugdíj mellett mennyit dolgozhat. Nem mintha olyan sok lenne a magyar nyugdíj. Fel kell hívni a citizen advise barau-t, meg a hmrc-t, ha tisztán akarod csinálni. (Tolmácsot is lehet kérni)
2014. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!