Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórházban fekvés esetén...

Kórházban fekvés esetén táppénz jár vagy betegszabadság?

Figyelt kérdés
Köszönöm a hozzáértő válaszokat.

2014. febr. 10. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
igen, jár, de a táppénz kórház esetén csak 50%, nem 60, akkor sem, ha megvan a két évi folyamatos jogviszony.
2014. febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valamit nem értek. A betegszabadságot a munkáltató fizeti, mégpedig ami a munkabér 70%-a. Tehát ez nem táppénz, az OEP itt még nem jön képbe.
2014. febr. 10. 10:15
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha kimerítettem egy évben a 15 nap betegszabadságomat (fizetés 70%), akkor utána már betegállomány jár, ami a fizetés 60%-ka, kórház esetén 50%.


Én igazából azt nem tudom, hogy jár-e egyáltalán kórházra betegszabadság, vagy arra alapból betegállomány van.

Mert például aki veszélyeztetett terhes, hiába van meg a 15 nap betegszabadsága, nem veheti igénybe, mert terhesség esetén egyből táppénz jár.

2014. febr. 10. 10:16
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
A terhesekre más szabályok vonatkoznak, de egyébként igen, kórházi kezelés esetén is a betegség első 15 napjára betegszabadság jár.
2014. febr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem az első 15 napjára, hanem első 15 munkanapjára jár a betegszabadság (táppénz pedig jár hétvégére is, kivéve, ha a következő munkanapon keresőképes valaki).


A betegszabadság kiadása nem attól függ, kórházban vagy-e, vagy nem, hanem attól, milyen okból vagy keresőképtelen. Üzemi baleset, gyáp, közeü okból eltiltás és veszélyeztetett terhesség táppénzzel indul, minden egyéb betegszabadsággal.

2014. febr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!