Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs jelenleg munkám és...

Ha nincs jelenleg munkám és január közepén kaptam egy levelet a munkaügyi központból, hogy törölnek a rendszerből, akkor passzív jogon megvan még a tb-m?

Figyelt kérdés
Szeretném magam után a tb-t fizetni (márciusban tudtam volna rendezni ),de most vált aktuálissá a dolog,hogy orvoshoz menjek .. Sajnos tegnap szenvedtem egy kisebb balesetet ,el kellene mennem dokihoz . Ellátnak ? Valószinű ,hogy röntgen is fog kelleni .. Köszönöm

2014. febr. 13. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
TB-t munkanélküliként csekken kell fizetni havi 6e FT(napi 210). El fognak látni.
2014. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ,ezzel tisztában vagyok ,hogy 6000/hó stb .. Csak ha előbb megyek dokihoz ,és utólagosan kerül rendezésre a tb-m az megoldható -e ? Tehát ha most elmegyek az sztk-ba ,nem "zavarnak"-e el onnan ?
2014. febr. 13. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ennek örülj, hogy javítod a munkanélüli statisztikát.
2014. febr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt most hogy érted utolsó ? o.O

Nem vagyok munkakerülő .. több mint 6 éve dolgoztam egy helyen ,mikor az megszűnt . Nem dolgozom azóta tény ,nyelvet tanulok jelenleg ,mivel a közeljövőben a férjem után költözünk külföldre .A tb-t pedig szándékomban áll magam után fizetni . .... /Bár nem is tudom minek írom ezeket le pff .. :/

2014. febr. 13. 12:13
 5/7 A kérdező kommentje:
* több mint 6 évig dolgoztam a munkahelyemen.
2014. febr. 13. 12:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Ellátnak, csak jelezniük kell feléd és a NAV felé is ha rendezetlen a jogviszonyod.

Az, hogy most van-e TBd, attól függ, hogy január közepéig kaptál-e álláskeresési járadékot és ha igen, akkor hány napig.

2014. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ellátnak. Egyébként ha nem fizeted a TB-t akkor sem szűnik meg az ellátásod. Ez nem olyan hogy aznap kikapcsolják, mint az internetet. Ha néha néha fizetgetsz, akkor megmarad a TB-d. Ha évek óta nem fizetsz, akkor viszont az ellátás díját ki kell fizetned. De itt most nem ez a helyzet.
2014. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!