Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki a szakorvos jelölt? Mi a...

Ki a szakorvos jelölt? Mi a munlaköre? Mennyi idő, mire rendesen orvos lesz? Műthet egy szakorvos jelölt is, illetbe tudtok ilyet, ahol ők is műtenek?

Figyelt kérdés

Fèlek,hogy hàtrányom lesz emiatt,mandula kivètelem lenne.Vagy egyestelg van a műtét közbe vele "rendes orvos".

Jöhetnek a tapasztalatok is!

Köszi!!


2014. febr. 18. 08:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem olvastam vissza küldès előtt a kérdésem,ìgy sajnos eléggé helytelen a megfogalmazás,de azért remélem értitek mire gondolok.
2014. febr. 18. 08:58
 2/6 anonim ***** válasza:
A szakorvos lényege, hogy arra a területre szakosodott.
2014. febr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi,azt tudom.De a szakorvos jelölt még csak "gyakornok",nem?!Akkor pedig műreni sem tud.Vagy?!
2014. febr. 18. 10:46
 4/6 A kérdező kommentje:
*műteni
2014. febr. 18. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A szakorvos jelölt már lehúzott annyi évet, hogy már "orvosolhat". Csak még gyűjtőgeti a gyakorlati éveket.

Én szinte csak ilyenekhez járok, mert tanulókorház, ők voltak a legjobbak.

2014. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy ember úgy lesz szakorvos, hogy először elvégzni a 6 éves egyetemet, aztán elmegy szakképzésre. A szakképzés szakterülettől függően 5-6 év. A szakképzés első 2 éve a rezidensképzés (ekkor beszélünk "rezidensről"), az utána következő 3-4 évben pedig "szakorvosjelöltről".

Mivel már minimum 2 évet lehúzott a szakképzésben, nyilván tud műteni, de természetesen van vele szakorvos is.

2014. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!