Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Halálos betegségek végstádiumá...

Halálos betegségek végstádiumában csak a rákosoknak adnak morfiumot fájdalomcsillapításra, vagy minden haldokló betegnek, ha szenved?

Figyelt kérdés

2014. febr. 23. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, elvileg minden végstádiumos embernek azt adnak ha már nagyon szenved. Nekünk az egyetemen gerincpálya átvágását is tanították (tr. spinothalamicus) nem tudom, hogy azt használják-e.
2014. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a rákosok kapnak és nem is csak haldoklók. Morfiumos tapaszt fel szoktak írni olyan betegeknek is akiknek krónikus fájdalmai vannak (pl.mozgásszervi).
2014. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A végstádiumban lévő betegek (mindegyik, akinek fájdalmai vannak) és azok a betegek is, akiknek az állapotán nem lehet javítani és az állandó fájdalommal jár (de ettől még nem feltétlenül halálos).

Gyakorlatban eddig csak morfiumtapaszt láttam, a többi módszert még nem, de még csak másodéves vagyok.

2014. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Külföldön sima műtét utáni fájdalomcsillapításra is használják. Kint nincs túlmisztifikálva a morfin!
2014. febr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!