Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtétre mennyit kell...

Mandulaműtétre mennyit kell várni?

Figyelt kérdés

Általában mennyi időt kell várni egy mandulaműtétre? Úgy értem, ha például holnap megyek először a sebészhez akkor nagyjából mennyi idővel később jutunk el a műtétig?


A körzeti fül-orr-gégészeten már voltam, és kimutatták a staphylococcus nevű baktériumot. Onnan küldtek tovább sebészhez, mivel ezt már nem lehet kezelni, csak eltávolítani.



#műtét #mandulaműtét #mandula kivétel
2014. febr. 25. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát,ha nagy a baj,akkor nem sokat. :) Én amikor először mentem, megnézett a doki,(pénteken), azt mondta,hogy időzített bomba van a torkomban és hétfőn reggel 8-korműtenek. És úgy is volt..én voltam az első. Nekem is staphylococcus-om volt.
2014. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
anyamnak meg a fél oldala lezsibbadt,ugyhogy gyorsan kikaptak neki.
2014. febr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És a műtét utáni gyógyulási időszak mennyire volt nehéz és hosszú?


Köszi

2014. febr. 25. 19:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Fú..legyen annyi info elég,hogy 7 kg-t fogytam, mert alig tudtam enni, Donalgin mellett tudtam enni, amit nem szabad szedni én napi 3-at benyomtam, mert sírtam evés közben. Főleg az édességtől fájt, még a pudingtól is! Kb másfél-2 hétig gyógyultam,de ez biztos egyénfüggő..minél idősebb valaki,annál nehezebben gyógyul. Gyerekosztályon műtöttek, (én voltam akkor 17) és míg én még másnap is kínok közt agonizáltam, a 3 évesek már műtét után pár órával visítozva rohangáltak,játszottak..ki is guvadt a szemem és befogtam, a számat. :D
2014. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem max 2-3 hét a várakozási idő. Engem olyan osztályon műtöttek, ahol nagyjából 50 és a halál között feküdtek fej-nyaki rákos betegek. Őket műtét után 2-3 éjszakával többnyire hazaengedték. Engem is, csak aztán másnap bevérzett a torkom, így vissza kellett menni, úgyhogy összesen 12 napig élveztem a vendégszeretetüket. Azok a rákosak, akik több napig voltak, sajnálkozva kérdezték, hogy velem meg mi van, úgyhogy elég ciki volt. Az első hét borzalmas volt, napi 4-5 Cataflammal is durva, aztán gyorsan javult, de még fél évre rá is éreztem a húzódást, és vicces, hogy a nyelvem azóta sem tudom kinyújtani annyira, mint előtte, és asszimetrikus lett a garatom. Eleinte alig tudtam enni, nem csak a fájdalom miatt, hanem mert a mandulám hiánya miatt az orromban kötött ki minden... Ahány emberrel beszéltem, mindenki hasonló tapasztalatokról számolt be, ha 20 év feletti volt, amikor műtötték, én 25 voltam. Szóval kitartást, túl lehet élni, de nem egy leányálom, 2 hét pihenés sosem árt, még ha kényszerpihenő is.
2014. febr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy melyik kórházba mész. Ismerek olyan helyet, ahol 2-3 hónapos várólista van, annak ellenére, hogy naponta sok műtétet megcsinálnak. Vidéki kórházban barátnőm 2 hét alatt kapott időpontot.
2014. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én Budapesten egy hét alatt kaptam, de nekem elég sűrgős volt.
2014. márc. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!