Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözésnél nyelés/légzé...

Gyomortükrözésnél nyelés/légzés probléma?

Figyelt kérdés

Holnap megyek gyomortükrözésre. Kissé tartok tőle, mivel ez lesz az első.

Egyedül attól félek, hogy nem fogok levegőt kapni.. Másrészt hogy lehet nyitott szájjal lenyelni egy csövet? Illetve ha felgyülemlik a nyál, akkor a nyelési inger ugye adott. Hogyan lehet nyelni egy csővel a számban?


Várom válaszaitokat!

22L


2014. márc. 6. 14:30
 1/7 Ági 22 válasza:
67%

"Az asszistensnő útmutatása alapján a vizsgálóasztalra fekszik a beteg, bal oldalára fordul, lábait térdben behajlítva enyhén a hasa felé húzza. A vizsgálat megkezdése előtt a garat hátsó falára Lidocain spray-t fúj az asszistensnő. Előzőleg tisztázni kell az esetleges lidocainallergiát, ha ennek tudatában van a beteg, ezt feltétlenül közölje, bár az asszistensnő vagy az orvos erre minden esetben rá szokott kérdezni. A Lidocain spray kissé keserű vagy égő érzést okoz, de hamar elzsibbad a befújt nyálkahártya, és utána kis gombócérzés lehet a torokban.

Ezután egy műanyag harapásvédő csutorát kap a szájába a beteg, melyre fogával vagy ínyével ráharap (kivehető műfogakat a vizsgálat előtt balesetveszély miatt ki kell venni). Végül a fejet lehajtva - mintha az ember az ing vagy blúz gombjait nézné - várjuk az eszköz levezetését. Ez a vizsgálat talán legkellemetlenebb része. Ekkor főleg arra figyeljünk, hogy amikor az orvos azt mondja: "Tessék nyelni!", valóban nyeljünk, mert így az eszköz könnyen bejut a nyelőcsőbe. Ha ez megtörtént, további teendő nincs. Igyekezzünk a befújt levegőt benntartani; ha ez nem megy, nyugodtan kiböföghetjük, a vizsgáló majd újabb adag levegőt fúj be.

Amennyiben a torkunkba váladék kerül fel vagy a nyál összegyűlik a szánkban a csutora mellett, mintha gyertyát fújnánk el, kifújhatjuk a váladékot, ez eredményesen megszünteti az ilyenkor jelentkező fulladásérzést. Igyekezzünk a vizsgálat alatt minél inkább ellazulni! Ez azért fontos, mert így a vizsgálati idő lerövidülhet. Görcsös állapotban, állandó öklendezés mellett a vizsgálónak jelentősen több idő kell a vizsgálandó terület teljes átnézéséhez.

A vizsgálat általában 5-10 percig tart, attól függően, hogy hány mintát kell vennie az orvosnak a látott kép alapján; vannak-e nehezen áttekinthető területek; esetlegesen célzott mintavételre van-e szükség."

2014. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!:D Ebből mindent megtudtam, amire szükségem lehet.:)
2014. márc. 6. 14:48
 3/7 anonim ***** válasza:
L*faszt 5-10 perc. 1 perc az egész. Nekem 3 éve volt. Kicsit nehezebben kapsz majd levegőt, de abszolút nem fájdalmas. A csövet nem neked kell lenyelni hanem simán lenyomja az orvos.
2014. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Amúgy megnézik a nyombeledet is. L/21
2014. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem 10 percig tartott:D Igazándiból életem legrosszabb élménye volt. Mivel a doktor nem volt túl óvatos. Vagy csak nem akart kínozni.Egy az egyben határozott mozdulattal dugta le a csövet.:D


Végig öklendeztem persze, de ez a vizsgálatot nem hátráltatta.


Talált azonban egy gyulladt részt, meg egyéb problémákat, szóval 6 szövetmintát vett, amit elég volt kivárni. Meg kicsit soknak éreztem azt a 10 percet:D


Többet oda vissza nem megyek:D

2014. márc. 10. 15:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem csak 1 perc volt az egész. Nem is öklendeztem. Befújták rendesen a torkod?
2014. márc. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint nem... A felét bizonyosan nem, mivel utána napokig fájt... a fél garatom (?)

Kissé hülyén is éreztem magam:D

2014. márc. 11. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!