Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Iskolaorvosnál amikor a...

Iskolaorvosnál amikor a nemiszerveket nézik, mindenkinél cserél gumikesztyűt a doki?

Figyelt kérdés
2014. márc. 8. 14:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%

Nem,mert valahol az illetőnek magának kell hátrahúzni a fitymáját,legtöbb helyen magad csinálod,már ha csinálod,mert eleve nem kötelező a vizsgálat sem.


De hallottam olyanról is ahol a doki maga vizsgált nuku kesztyűbe,itt írták többen is.Az egyik hogy most ez igaz,vagy sem döntse el mindenki maga azt írta hogy páran gombásak is lettek.

2014. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
én a nyolcvanas években voltam általános iskolás és lány vagyok nekünk alsóban megnézték, de nem mosott se kezet se gumikesztyűt, nem tudom ez változott-e
2014. márc. 8. 15:19
 3/19 anonim ***** válasza:
11%

Iskolaorvos függő az egész,nekem több 30-35 éves rokonom van és ott nem igazán volt nemiszerv vizsgálat,ha igen akkor csak elvétve,lányoknál egyáltalán nem volt és most is rita.Felsőba,általánosba egyesével volt vizsgálat,ruhába bementél,felsőd felhúztad,ha megkértek levetted,cipőből kiléptél és így nézték a lúdtalpat is.Nővérem totál ki akadt volna ha ott nyúlkál neki a doki.


Ma úgy van hogy némelyik suliba van de mondom fiúknál,lányoknál nem igazán fityma,here vizsgál,általában magadnak húzod hátra,már aki részt vesz rajta,mert nem kötelező,van ahol egyesével megy,van ahol tucatjával.Na ezt én ellenzem.


Tehát totál iskola függő,hogy mennyire is nézik embernek a diákokat.

2014. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
11%
De sok helyen se kesztyű,se semmi,magad csinálod,vagy nem is vizsgálnak altájékon.Ezen csak a felnőttek tudnának változtatni,meg tanárok,orvosok,ha nem törödnének mindenbe bele.Én nagyon nem vagyok híve ennek az egésznek.
2014. márc. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
7%
Csak remélem hogy akinek most van gyereke,az tesz is valamit,szól ha valami nem megfelelően zajlik.Nem is értem alsós kislánynak hogyan nyúlkálhat ott bárki.
2014. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
de mi az aminek konkrétan ellene vagy? hogy még időben szűrjék a fiatalokat?
2014. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Aminek ellene vagyok,az az hogy a fiatal nincs felvilágosítva a vizsgálatról,hogy miről is szól a vizsgálat,nincs megteremtve a diszkréció hozzá,és kesztyű nélkül hozzá nyúljanak és esetleg valamilyen fertőzést adjon át a gyereknek,csak egynek legyen valamilyen bőrbetegsége és úgy hozzáérjen egy másikhoz.


Nem mindegy hogy egy tetoszkoppal meghallagtod a mellkast vagy nemiszervekhez érsz hozzá puszta kézzel,kesztyű,kézmosás nélkül.Aminek még ellene vagyok hogy valakit akarta ellenére vizsgáljanak meg ilyen intim részen.Még a tini lányokat is anyuka világosítja fel az első nőgyógyászati vizsgálat előtt,és sokszor együtt keresnek megfelelő orvost jobb esetben.Nem mindegy az orvos személye és diszkréciója sem és egy szakorvosnál a higénia is meg van teremtve.

2014. ápr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
a higienie egyértelmű, kézmosás és kesztyű elvárt. de azért ne említsük a lányok nőgyógyászati vizsgálatát egy lapon azzal, hogy a fiúk lekapják a gatyát, és 1 perc alatt végeznek. van különbség szerintem. még nem hallottam olyanról, hogy egyetlen fiúnak is baja lett volna a vizsgálat miatt, de olyanról se, hogy valamit elkapott volna. és mégis mit kellene elmagyarázni? általában nem fogyatékosok iskolájáról beszéltünk, hanem amolyan átlag középiskoláról. sztem minden fiú tudja, hogyan kell levetkőzni. erről komolyan felvilágosítást kellene tartani?
2014. ápr. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

48%-os nem csak középiskolásokat vizsgálnak meg,akár alsós általános iskolásokat is(egy alsós gyerek nem biztos hogy tudja mit is csinál és miért is az orvos,legyen az fiú,vagy lány akár,Aztán még egy fontos,van felnőtt nem egy aki még életében nem volt urologusnál,és még iskoláskorában sem tapasztal ilyen vizsgálatot,vagy még katona sem volt,ha volt ott sem tapasztalta ezt,mert akik ismerőseim között voltak katonák ott igen nagy eltérések voltak,volt akinél katonaság alatt le sem vettették az alsót,a másiknál csak aranyeret néztek és egy volt akinek magának kellett hátrahúznia a fitymát.Lényeg,tehát ahogy felnőttnél is van hogy azt sem tudja mi ez a vizsgálat,mi a célja úgy diáknál is előfordulhat,főleg ha eddig nem találkozott vele),de van akinél még sosem volt nemiszerv vizsgálata tehát először tapasztalja meg.Mit kell elmagyarázn?-Egyszerű mi is a vizsgálat célja,miért is van a vizsgálat.


Pedig bizony írt is valaki aki fertőzést kapott ebből az okból.És itt nem csak fiúkról volt szó,hanem lányokról is ez meg a másik.

2014. máj. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező lány vagy már fiatal nő,de a szülőket és diákokat is fel kell világosítani ha vizsgálat van ennyi.A vizsgálat nem kötelező ez is tény.
2014. máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!