Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért itt a fórumon, vagy...

Miért itt a fórumon, vagy neten akarják kitalálni az emberek, hogy mi a bajuk, ahelyett, hogy elmennének orvoshoz?

Figyelt kérdés

Nem az olyan esetekről beszélek, h ha már vki járt dokinál és nem oldódott meg a gondja...!

Tudom utálunk sokan dokikhoz járni, de nem lenne még is csak jobb így tenni, mint találgatni?



#betegség #fórum #orvos #net #doki #találgatás stb.
2014. márc. 9. 02:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés,nem mindegy milyen betegségről van szó,a nemiszervekkel kapcsolatosakból van bőven,vagy hogy milyen az orvosi vizsgálat maga.


Szerintem,magamból kiindulva először érdeklődnek hogy mi lehet a baj,az e amire ők gondolnak és hogyan kell elképzelni egy vizsgálatot,lehet e otthon saját magának kezelnie.Sokan nem tudják a vizsgálatok menetét,és ha a férfiakat vesszük gorcső alá,akkor bizony sok fiatalnak van enyhe szükülete és ha nem néz alaposan utána interneten vagy a szülője akkor amit lehetne kenőccsel,kis műtéttel kezelni abból lesz egy jó nagy vagdosás,mert az orvos elfelejti tájékoztatni hogy nem csak metélni lehetet volna.Aztán van egy csomó tini lány és semmit nem tudnak a nőgyógyászati szűrésről,senki nem világosította fel őket.És azért senki nem menjen úgy szűrésre hogy nem tudja mire is számítson szerintem.


Sokan itt informálódnak,aztán ha megkapták a lehetésges válaszokat akkor mennek dokihoz,sokan itt kutatták a anyjegy levételeket hogyan zajlik,mennyiért,mi a jó megoldás,kit ajánlanak,vagy mennyi a fogpótlás.


Sok kislány itt kérdezgeti hogy a fehér folyás normális,meg mikor lesz mensi.Szerintem egy baj van,hogy sem a fiatalnak,sem a felnőtteknek nincs módja sokszor az orvostól kérdésekben választ kapnia,tájékoztatást kérnie és itt teszi meg.Sok itt tudja meg hogy nincs is semmi baja a fiatalok közül,normális ami nála zajlódik,vagy éppen még nincs baja és ha odafigyel akkor nem is lesz,de ha most elkutyálkodik akkor még lehet baj.


Szerintem itt informálódnak,tanácsot kérnek és némi info tudatában ha kell elmennek orvoshoz.Korábban ifjúsági lapokban kérdezősködtek pl a kamaszok,ma internet van.


De van igazság az kérdésedben,de nincs azzal baj ha itt némi infot keresnek de utána ha valóban szükséges az orvos akkor menjenek is el.


Ez információs stráda,a lényeg hogy ha meg van az info és szükséges az orvos akkor el is jussanak oda.

2014. márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na jó ezzel, amiket írsz én magam is egyet értek, én főleg azokra vagyok kiakadva, akik itt akarnak tutira menni és csak, azért kérdeznek, mert vagy maguk akarják kitalálni és elkönyvelni, h mi a gondjuk, vagy másoktól várják a tutit, de dokihoz eszükbe sincs menni, holott az szerintem a legfontosabb akár a legkisebb gond miatt is.
2014. márc. 9. 18:28
 3/4 A kérdező kommentje:
A másik véglet tényleg az, ha vki csak egy orvosi vizsgálatra kíváncsi, és már le is van oltva, vagy épp egy helyettesítő vizsgálatot keres, mert muszájból, és, ha itt nem kap rá választ, de ki meri tenni amiket talál, akkor még azért is leoltják...szóval tényleg értem és egyet értek azokkal amiket írsz, de miért kell egyik végletből a másikba átesni?
2014. márc. 9. 18:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Még tinik részéről érthetőek a végletek...na, de felnőtt embereknél azért már nevetséges, nem?
2014. márc. 9. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!