Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka h 29v-ok, és...

Mi lehet az oka h 29v-ok, és még nem tudtam magamnak egy életcélt kitalálni, aminek szívvel lélekkel eltudnám kötelezni magam?

Figyelt kérdés

Úgyérzem nem v-ok rossz képességekkel megáldva fizikai és szellemi téren(bár sosem voltam jó mtanuló),de ezt is csak annak tulajdonítom, h már kora gyerekkoromban sem érdekelt a tanukás, az órákra szinte sosem készültem de nem rántottak meg egyszer sem. Nem motivált semmi, ugyanúgy mint most!

Viszont már kezdek ebbe belefáradni mert az agyam+ fojton azon jár, h hogyan tudnék ebből az állapotból kilépni.

Nincs párom, kevés a barátom, s a szüleimmel élek.

Eddig szinte semmi sem tudott annyira motíválni h küzdjek érte. Az az érzésem h nincs meg bennem a kellő akarat (érdektelen v-ok minden iránt).

Munkahelyem van mióta elvégeztem az iskolát fojamatosan, de ha kirúgnának v akármi baj történne velem az sem érdekelne! Értelmetlennek találom az egész életemet!Összegezve:semmi számomra elérhető dolog nem tud rávenni h kedvem legyen hozzá. Lehet mindenben csak a rosszat látom. Magamról ennyit!


2009. ápr. 29. 22:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
18%
Személyiségzavaros vagy.
2009. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az élet célom, az hogy bármilyen körülmények közt életben maradni, szinte bármilyen áron.

A szüleid nem élnek örökké, előbb utóbb önellátónak kell lenned.

2009. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
100%
Koltozz el otthonrol, ha a sajat labadon kell allnod, akkor majd megtudod mi a magyarok istene es nem lesz idod ilyeneken morfondirozni es kivanom, ohgy talalj magadnak eletcelt.
2009. ápr. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
35%
Legyél szerelmes és minden megváltozik. KOMOLYAN!
2009. ápr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
56%

Az első válaszolónak annyit szeretnék mondani, hogy ez a legegyszerűbb, hogy jól megbántsunk egy olyan embert, aki segítséget kér, aki nem merte elmondani senkinek a gondját, és ez az első lépés, hogy mer beszélni róla, hogy egy ilyen oldalra felteszi a baját-gondját.Gratulálok ehhez a hozzáálláshoz!


Nem tudom fiú vagy-e vagy lány. Hidd el sokan vannak így és sokan éreznek így ahogy te. Nem vagy egyedül. Viszont az embereket hajtja az élni akarás, a tartalmas életre való törekvés, neked sem szabadna feladni a dolgot. Tiszteld, szeresd magad annyira, hogy merj tenni azért, hogy élhess. Fontos lenne, hogy barátkozz, járj társaságba, még ha elsőre furcsán is hangzik. Nagyon fontos hogy legyenek céljaid, először kezd kicsikkel, egy-egy terv egy napra elég is lesz. Tegyél magadért, tegyél a szüleidért, hogy jól érezzék magukat és te is jól érezd magad. A párkeresés is fontos, mert nem jó az embernek egyedül! Még a legmagányosabb emberek is hidd el életük végén azt mondják, jó lett volna valakivel együtt lenni, hogy szeressen és szeretetet adjak. Nem könnyű a párkeresés ez tény, de kell kitartás, és leleményesség, még interneten is lehet párt találni. Meg figyelj oda magadra, külsőleg is, belsőleg is. Ezt tudom mondani, de még majd írok.


Isten vigyáz Rád!

2009. ápr. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek, különösen az 5. válaszolónak.Az ő írásához kapcsolódóan írok.

Értek minden tanácsot azaz egyetértek veled h mit kéne tennem és hogyan, de az nincs talán meg bennem h kinek v minek a címén (nevében) cselekedjem ezeket, ugyanis én "csak magamért", nem tudok áldozatot hozni. Tökéletlen emberek normái szerint nincs kedvem cselekedni (a tökéletlen jelzőt pedig nem gúnyból hanem a legnagyobb tisztelet mellet írtam le, csak azt akartam vele kifejezni h hibás felfogásokat és téves rögeszméket követő és bizonygató emberek útmutatásai szerint).Ugyanis minden ember által kitalált eszmében van valami hiba.


Írásodat így fejezted be: Isten vigyáz rád!

Ha azt el tudnám hinni őszintén h Isten vigyáz rám mert ő van és létezik és tényleg jó, akkor talán minden problémám megoldódna! Én csak az Isteni normát tartom a legtökéletesebb és legszebb életformának, amit pl: a Katolikus egyház hírdet. Ez szerint szeretnék élni, csak ezzel nagyon egyedül vagyok. Ha megpróbálok úgy élni, hüjének néz miatta a környezetem.

Gyerekkorom óta tanították nekem a hitet, de nem sikerült teljes mértékben elhinnem h úgy van az egész ahogy a Bibliában le van írva, mert mindíg ott motoszkál bennem h lehet h csak kitalácó az egész. S nem tudom h ha a hit szerint élnék, nem e csak magamat verném át!

Egyszer sikerült igazából hinnem egy jó könyv olvasása után, de idő elteltével elbizonytalanodtam. ( amikor azt az idöszakot éltem, szinte teljesen kicsrélődtem, feltöltődtem, értelmet kapott minden)de sajnos csak pár hétig tartott. Szóval én nagyon szeretném ha lenne Isten, mert az általa kinyilatkoztatott felfogás az élet értékéről, és a szeretetről, tetszik a legjobban.

De amíg arra gondolok h ha imádkozom lehet csak magammal beszélek, a kétség lebénít minden cslekedetet.

Szóval kedves 5. válaszoló, nagyon hamar meggyógyulnék ha valaki véglegesen el tudná hitetni velem h van

Isten, de az nemtudom ki lesz!

Esetleg te is megpróbálhatod, v ha más hozzáfűzni valód van a fent leítrakhoz azt is szivesen elolvasom.

Remélem tényleg írsz még!

2009. ápr. 30. 01:04
 7/24 anonim válasza:
100%

Nem fogod elhinni, de en epp ebben a pillanatban regisztraltam erre a honlapra, gyakorlatilag csak azert, hogy Neked es majd a hozzad hasonloknak valaszolhassak. Mert ugy latom megeri.


Eloszor is: Ha meg nem mondta volna Neked senki,


nagyon ERTEKES ember vagy!


Mar a temanyito leirasodbol is kitunt, de a legutobbi hozzaszolasodbol meg inkabb. Ne torodj azzal, hogy a vilag mit gondol Rolad... Attol, mert eddig az altalad leirtak szerint elted eleted, meg latatlanban is megmondom, hogy igazabb eletet eltel, mint a legtobb ember. Legalabbis az utolso hozzaszolasod gondolataibol erre kovetkeztetek :) Szoval, nagyon fontos, hogy ne aggodj, mert nincs semmi veszve, barmennyire is soknak tunik az a 29 ev. Sot akinek ilyen mely gondolatai es onallo eszmei vannak, mint Neked, annak nem is hiszem, hogy ugy kene visszatekintenie az eltelt evekre, mint ures, elfecserelt evekre. Gondolkozo leny vagy, ami manapsag baromi ritka ezen az elj-a-manak bolygon.


Most sajnos nincs tobb idom, ezert egyelore annyival zarnam, hogy gondolkozz. Gondolkozz el azon, hogy vajon miert epp az 5-ik hozzaszolo szavai fogtak meg leginkabb es az altala leirt utolso mondatot miert kaptad meg tole? Vajon miert van az, hogy a ohozza hasonlo jo szandeku emberekrol, nagyon gyakran kiderul, hogy ok nem veletlenmod jo szandekuak, hanem mert megnyilt a lelkuk es a tudatuk valami ertekesebb fele? Vajon ezek az emerek nem olyan eletet elnek, mely ugyan nem tokeletes (ilyen nem is letezik), de szemleletukkel, eletceljukkal egy olyan tokeletessegre torekszenek, ami Neked is szimpatikus? Komolyan gondolkozz el azon, hogy mi lehet az a csoda, ami az ilyen joszandeku emberekbol (remelem mar talalkoztal ilyenekkel) sugarzik es hogy nem akarnal -e Te is hozzajuk hasonloan szeretetben, magaddal es a vilaggal bekeben elni?


Biztatlak, hogy hallgass a szivedre (mert az a helyen van) es ne a vilagra, mert akkor meg fog szunni minden remenytelenseged es csuggedesed...

2009. ápr. 30. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Ha szeretnéd, levelezhetünk e-mailben is, bár az ide felkerült írásokat esetleg mások is olvassák és segítséget is kaphatnak általuk. Majd eldöntjük hogy levelezünk.


Rengeteg minden szeretnék neked írni, nagyon sok gondolatom van és ígérem írok még neked, de most el kell mennem, de azért annyit leírok, hogy én is katolikus vagyok, Egyistenben hiszek, ezért tudunk erről kommunikálni, nem kell félned, hogy el akarlak téríteni.


Isten él, valóban meghallgat Téged, ne csüggedj, nem vagy egyedül a gondolataiddal, mindenkinek eszébe jutnak ilyenek élete során, ez nem baj, Isten szereti ha gondolkodunk ha ha merünk vívódni, ha tudunk így is hinni neki. Ne felejtsd el, hogy a gonosz is zavarhatja az embe gondolatait, engem is sokszor el akar téríteni, a gondolatokon keresztül is bele akar szólni az életembe, nagyon oda kell figyelni.

Ima közben sokszor sírok, érzem Istent, pedig én sem élek szépen és jól, de abból nem engedek soha, hogy ő valóban létezik és Krisztus meghalt értünk, ebből nem engedek ha bele is kell halnom. Biztos vagyok benne, hogy nem vagyunk egyedül, hogy ő nem csak a templomban van jelen, hanem bennünk is, ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kell szentmisére járni, oda is el kell járni, mert szentáldozásban csak ott lehet részesülni.Hidd el Isten veled van, hívd az imáidban és megnyílik az ég számodra is. Csendesedj el, és imádkozz szívvel, hallgasd a csendet, az Isten szavát. Hidd el, ezt most nem magamtól írom, Isten keze vezet, nem is tudom követni, pedig elhiheted gyarló, bűnös ember vagyok, de hiszem hogy Krisztus Feltámadt!Nagyon sokat tudnék még erről írni és fogok is, hogy mennyire elkeserítő az én életem is, betegségek, egyéb dolgok, én nem az otthonomban élek, szüleimet, drága jó szüleimet otthagytam, és nem találom a helyem, de Isten ide is velem "jött".


Vigyázz magadra, írok még!

2009. ápr. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
97%

Kezd el sportolni, közösségbe járni, meglátod több életkedve lesz! :D és hamarosan céljaid lesznek.


Valamint költözz el otthonról, ez gátolja az önállósodásod.

2009. ápr. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Szia kedves 5. válaszolóm!


Nagyon felemelő dolgokat írtál a számomra.

Örülök neki h értékes embernek tartasz.

Az igazat megvallva nem éltem eddig hithű életet, inkább csak megpróbáltam a körülményekhez képest jól viselkedni ami sokszor nem sikerült. De azért nem, mert mindíg ott motoszkált bennem a kétség Isten iránt. Dobtam a hitet mikor nem jutottam egyről a kettőre.

Amit már írtam az előző kommentáromban h volt szerencsém teljes mértékben hinni, az valami fantasztikus volt. Soha addig nem tudtam mi az igazi önzetlen szeretet. Akkor átéltem. A boldogságtól sírni tudtan volna, de az az érzés ami akkor a hatalmába kerített ojan plusszt adott h sírás hejett mérhetetlen öröm és derű tört rám.


Amit mondtál h gondoljam át azt, h miért pont a te írásod fogott meg, és miért pont te találtál rá a kérdésemre, már azelőtt beindította a fantáziámat miellőtt azt a választ külted amejikben erre felhívtad a figyelmem.


A közvetlen levelezésről beszélhetünk, mert úgy érzem benned nagy értékre találtam.


Ezt a levelet különben most írom meg harmadszor, mert kicsit béna vagyok a gépelésben és mindíg mellényúltam és kitöröltem véletlenül a leírtakat.Már nagyon el voltam keseredve h nem tudok neked válaszolni, és h miért történik ez amikor annyira szeretném hogy lásd a hozzászólásomat. Már majdnem feledtam! Aztán amikor harmadszor is nekivágtam, írás közben elkezdtem rajta gondolkodni h lehet h ez sem véletlen történt.

Talán Isten teszteli az akaratomat h mennyire szeretném mindazt amiről beszéltél!

2009. ápr. 30. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!