Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lágyéksérv műtét után mennyi...

Lágyéksérv műtét után mennyi hálapénzt illik adni? Főváros.

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 17:15
 1/8 acelsziv ***** válasza:
semennyit. Az orvos sem ingyen dolgozik, hanem fizetésért.
2014. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
férjem 7 éve tízezret adott, és a doki nem ellenkezett.
2014. márc. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

na csak azért kérdeztem mert épp most vagyok túl a műtéten, 20.000-et adtam, és a doki olyan fejet vágott mint a vendéglőben ha nem adok borravalót.


a műtét után írtam neki egy mailt a fájdalocsillapító kapcsán amit felírt-még válaszra se méltatott.

mégis mennyit várt volna?

egy fél órás rutinműtét után, ami 1 napos kórházi tartózkodással jár?

2014. márc. 16. 17:25
 4/8 anonim válasza:

Én orvosira járok,de ez az "illik adni" nagyon durva.

Jó lenne ha a betegek is elkezdenék azt a gyakorlatot átvenni,ami az egyetemeken is elkezdődött már egy ideje,hogy nem adunk és nem fogadunk el hálapénzt....

Ez alatt értem,hogy az idősebb orvosgenerációt kell leszoktatni erről a hálapénzesdiről,de amig a betegek maguk adják nem fog menni...

2014. ápr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na apám ezt mond az orvosomnak. egy neves budapesti kórház osztályvezető főorvosa, és úgy tűnt el a zsebében a hálapénz hogy pislogni se volt időm!


egy szóval se mondta hogy "ugyan kérem, ne"


>>>hogy nem adunk és nem fogadunk el hálapénzt....

2014. ápr. 6. 18:04
 6/8 A kérdező kommentje:

micsoda szemforgató képmutató hazudás, vetítés ez!

miért az orvos nem mondhatja azt hogy nem kérem?

dehogynem.

de mondja?

dehogy mondja.

hülye lenne!



>>>>


Ez alatt értem,hogy az idősebb orvosgenerációt kell leszoktatni erről a hálapénzesdiről,de amig a betegek maguk adják nem fog menni...

2014. ápr. 6. 18:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Engem is pesten műtöttek ugyanebben a konstrukcióban: műtét, másnap haza. 20e-t adtam, nem utasította vissza az orvos......... Igaz szerintem megérdemelte, nem éreztem azt, hogy adni kell, hanem tényleg rendes volt, műtét előtt is jött, megvizsgált újra, műtét után is jött, meg este mielőtt hazament. Másnap mielőtt elengedett volna többször bejött (közben műtött, de kérte, hogy várjam meg, mindenképpen.) És ekkor még nem is kapott pénzt. Utána hazaengedett, 2x voltam kontrollon, és utána adtam neki. Lelkiismerete volt.


A nővérke is tette a dolgát, sürgött-forgott, meg sem állt szegény pedig egyedül volt. Amikor az éjszakás orvos megálmodta hogy meg kell katéterezni engem (epidurál volt, a pisi meg nem ment, hólyagom meg tele...) akkor is abbahagyta a dolgát és nekiállt engem katéterezni, pedig nyugodtan mondhatta volna, hogy majd a sor végén ha végzett...

Na neki is akartam adni, de a szobatárstól sem fogadta el, sőt egyenesen visszautasította...

2014. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A vendéglátásban adhatunk borravalót??? Amikor a saját életünket mentik meg akkor meg sétáljunk tovább mint aki jól végezte dolgát? Szerintem igenis kifejezheti háláját,tetszését egy ember ha úgy érzi az orvos felé! Kicsinyes,fukar hozzá állás ez,hogy elégedjen meg a fizetésével.
2019. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!