Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fogorvos ellen panasz?

Fogorvos ellen panasz?

Figyelt kérdés

Történet az alábbi:

Hiányzó fogamat szerettem volna megcsináltatni.

A magán fogorvosomtól több alkalommal is megkérdeztem, hogy mennyiért csinálja meg a fogamat? A válasz mindig 90 vagy 135 ezer attól függően milyen implantátumot kérek. Legutoljára a párom jelenlétében is ezt a választ kaptam erre a kérdésre. Így mérlegelve bejelentkeztem és telefonon kaptam is időpontot, amikkor megkérdezték, hogy akkor pontosan melyiket is választom és újból rákérdeztem hogy akkor mi is a különbség és mennyibe kerül a fogam, miután előzőleg egy rosszul beépített fog miatt ki kellett szedni a mű fogamat így a drágább megoldást választottam és rákérdezve mennyivel is készüljek a fele összeget javasolta az asszisztens.

Tegnapi nap folyamán az implantátum behelyezése után a fogorvosnak fizetni szerettem volna amikkor is kiderült, hogy ez a 135 ezer forint csak egy csavar és ez nem a teljes fog ára azokra még plusz költségek tevődnek rá így összesen 230 ezer forintra jön ki a fog.

Tegnap ott hagytam 60 ezer előleget és ma kell visszamennem kontrollra és a maradék pénzt is kéri az orvos.

Én személy szerint egyáltalán nem tartom korrektnek mert nem azt kérdeztem, hogy mennyi egy csavar hanem hogy mennyi a fog így a teljes fog árára gondolván vállaltam a beavatkozást.

Ti mit tennétek?

A helyzet azért bocsi de szar mert most beültettek egy csavart az állkapcsomba és még a varratok is benne vannak és nincs fogam de ennyi összeget nem is szeretnék kifizetni érte.

Viszont ha mással csináltatom meg akkor meg a garancia is elvész és azt se szeretném.



#panasz #fogorvos #kihez lehet fordulni
2014. márc. 20. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez jellemző a hazai autószerelőkre, parkettázókra, vízvezetékszerelőkre, stbstbstb...az undorító lehúzás mindenütt.

Kerek-perec meg kell neki mondani, hogy nem ennyiről volt szó, vond bele a párodat is, és több pénzetek nincs, így is a küszöböt rágjátok.

Az a baj, hogy ezek már nem szakemberek, hanem kb a Kolompár Gazsi üzleti szintjén tevékenykedő emberkék. Nem sokban különbözik az itt a piros, hol a pirostól.

2014. márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van, a pároddal együtt menj vissza, és kérdezd meg tőle, hogy az árajánlat óta mi változott, mert neked csak a 135 ezerről beszélt. Nincs több pénzed, ennyiért vállaltad a beavatkozást, nem tudsz, és nem is akarsz érte többet fizetni.

Ha megtagadja a kezelést, akkor hivatkozz a városodban dolgozó betegjogi képviselőre, mármint arra, hogy a következő megkeresésre tőle számítson.


Ez megtévesztés. No meg arra is kíváncsi lennék, hogy ő ezekből az összegekből mennyit vall be. Mert az ilyen idióta orvosok miatt tartunk ott ahol, és a "normális" orvosok is az ilyen kollégáik miatt esnek olyan megítélés alá ami megalázó.

Állj ki magadért, ezt nem teheti meg.

2014. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tájékoztatott megfelelően, szerintem nyugodtan fordulhatsz a betegjogi képviselőhöz, fogyasztóvédelemhez. Semmiképpen ne hagyd annyiban. Nekem is volt velük már gondom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__48..


Másik, hogy semmilyen papírt nem kapok a kezelésekről, garanciáról, sem blokkot, sem számlát, sem garanciapapírt.

Az utóbbi években kb. 10 fogorvosnál voltam így és nem kis munkákat csináltak a számban. Elképesztő, hogy mit szabad tenni ebben az országban és senki nem ellenőrzi őket.

2014. márc. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!