Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség a mentőtiszt...

Mi a különbség a mentőtiszt és a mentőorvos között? Melyiknek milyen szerepe van?

Figyelt kérdés

2014. márc. 29. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
A mentőtiszt nem orvos, így bizonyos dolgokat ő nem végezhet, bizonyos gyógyszereket nem adhat be stb.
2014. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
A mentőtiszt:speciális felsőfokú egészségügyi képzettséggel rendelkező eü-i dolgozó. A mentőorvos a nevében is szereplő ORVOSI diplomával rendelkező eü-i dolgozó. Általában a kórházakban belgyógyászati szakorvosok vállalnak a mentőnél szolgálatot. Legtöbbször TISZTA SZAKMASZERETETBŐL!
2014. márc. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A mentőtiszt milyen feladatokat láthat el? Stabilizálja a betegeket a kórházba vezető úton, újraéleszt, szülést vezet le, ezeket ő mind végezheti? Vagy azt csak a mentőorvos csinálhatja?

2014. márc. 29. 16:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A beteghez általában három tagú mentőegység vonul ki (egy ápoló, egy gépkocsivezető, és a mentőegység vezetője). Ez a vezető vagy orvos, vagy mentőtiszt. A mentésirányítás dolga eldönteni, hogy egy helyszínre mentőtisztet vagy orvost küldenek ki. Rohamkocsira elvileg csak szakorvos kerülhetne, gyakorlatilag sokszor meg van szorulva az OMSZ. Bizonyos beavatkozásokat nem végezhet mentőtiszt (pl. nem altathat), de a feladatkörükben elég nagy az átfedés.
2014. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 29. 16:49
 6/10 A kérdező kommentje:
És azt olvastam, hogy a mentőtisztek a sürgősségi osztályon illetve a traumatológián is dolgozhatnak, ott milyen feladatokat láthatnak el?
2014. márc. 29. 16:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ötödéves szakorvosjelölt vagyok, még rezidens koromban osztottak be egy sürgősségi osztályra két hónapra. Ott a mentőtisztek kb. ugyanazt csinálták, mint mi (a műszakvezető felügyelete alatt láttak el betegeket). Hozzáteszem, hogy ha rosszat álmodok, még mindig ez az időszak jön elő, pedig nagyon régen volt... Egyenes út a kiégés felé. Ha abban gondolkodsz, hogy mentőtisztnek menj, inkább a "hagyományos" esetkocsit javaslom.
2014. márc. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, megfontolom. :) Köszönöm!
2014. márc. 29. 17:16
 9/10 anonim ***** válasza:
valaki van itt még? esetleg hetes válaszoló?
2022. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
szia én is ezt szeretném kérdezni köszi
2022. jún. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!