Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség az orvosi és a...

Mi a különbség az orvosi és a védőnői vizsgálat között?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 12. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom,mert van hogy a védő nő csinálja végig az iskolába az orvosi vizsgálatokat is akár.De védőnők általában a súly mérésnél,a magasság mérésnél szoktak segédkezni,esetleg vérnyomást mérnek,de szívet,tüdőt az orvos hallgatja meg,gerincet,lúdtalpat is az orvos néz.


Ha ennél intimebb vizsálatott(nemiszerv,mell) akarna akár orvos akár védőnő az meg megtagadható,az nem kötelező.

2014. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nálunk szétszedték. Most pénteken voltunk védőnőin, két hét múlva orvosi. És mondott valamilyen papírt a védőnő, hogy ha fogjuk vinni aláíratni, valamilyen beleegyező (nyilatkozat?) a szülőktől az orvosi vizsgálathoz.

Akkor valószínű intim dolgokat is vizsgálni akar, nem?

2014. ápr. 14. 07:06
 3/10 anonim ***** válasza:

A papíron rajta lesz hogy lesz e nemiszerv vizsgálata,de arra nem kötelezhetnek titeket,tehát,ha te nem szeretnél rajta résztvenni akkor majd ott alá kell írni egy papírt az orvosnál,vagy az orvosnál szereplő papírodon rajta lesz nem vettél részt a vizsgálaton.


De beszéld át a szülőddel alaposan,hogy ehhez a vizsgálathoz nem járulnak hozzá.Nem minden iskolába végeznek intim vizsgálatokat.

2014. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A nyilatkozat amúgy az hogy belelegyezik a szülő az orvosi vizsgálatba(néha rajta van milyen vizsgálatok lesznek,de akár kérdez meg valakit aki feletted jár egy évvel hogy náluk milyen vizsgálatok voltak),de amúgy a saját háziorvosod is elégezheti az általános vizsgálatokat,tehát még magad is választhatsz orvost.


A nyilatkozat aláírása nem jelenti azt feltétlenül hogy intim vizsgálat is lenne(de mondom arra nem is kötelezhetnek titeket)csak hogy az iskola orvos megvizsgálhat,de ha te valamivel nem értesz egyet valamit nem szeretnél akkor nem foghat le és nem vizsgálhat meg erőszakkal.Érted úgye?


A másik ha nem egyenként akarnának megvizsgálni titeket(hanem más osztálytárs előtt) akkor szóljatok a titeket kísérő tanárnak,osztályfőnöknek hogy ti egyenkénti vizsgálatot szeretnétek.És ha valaki szégyenlős és nem akar alsóneműbe várakozni a vetkőzőbe hanem csak az orvosi szobába akar majd levetkőzni ezt is megteheti,ehhez is joga van.

Ha lenne számodra kellemetlen vizsgálat akkor azt kell mondani az orvosnak hogy minden vizsgálatot elvégezhet,de ehhez nem járulsz hozzá és kész.


De szerintem a szüleiddel beszéld át alaposan az egész dolgot,azt is hogy milyen orvosi vizsgálatok lehetnek,ha lenne olyan ami kellemetlen akkor mondhatsz e nemet,melletted állnak e. Oké?


Lehet semmi extra nem lesz,tehát nem félj előre!


Majd írd meg mi volt?

De védőnő mit vizsgált meg?

Fiú vagy lány vagy és hány éves?


-Fiúknál fordul elő a nemiszerv megvizsgálása(a here megtapintása,vagy a fityma hátrahúzása),lányoknál nagyon ritka.

-Középsuliba lett volna nálunk srácoknál,de ők megtagadták és ennyi is volt a történet,de megmondták minden kérdésre szívesen válaszolnak amúgy.

2014. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De a védőnő milyen vizsgálatokat végzett?
2014. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csak május 7-én lesz..:D úgyhogy addig még várhatok.:D

A védőnő MAGASSÁG , TESTTÖMEG , VÉRNYOMÁS , HALLÁS , LÁTÁS.

Fiú 15 éves.

Én nem fogok beleegyezni abba, hogy alul ellenőrizzen. Nincs semmi baj a kis énemmel...xd ha meg lenne azt egyből elmondanám a szüleimnek. :)

2014. ápr. 19. 21:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Megértelek,nekem is hasonló a gondolkodásom,de nem is biztos hogy lesz ilyen jellegű vizsgálat(bár ha alap vizsgálatokat csináltak már,így előfordulhat,olvassátok át a papírt amit kaptál,vagy amit majd kapsz),de azért beszélj erről a szüleiddel,hogy álljanak melléd és tudjanak róla ha ez szóba jönne.Sok helyen merült fel korodbelieknél ez a kérdés,és lehurrogták őket.Nyugotan állj ki magadért,sőt ha más is hasonlóan gondolkodik,vélekedik mint te akkor álljatok akár majd össze és úgy mondjátok meg hogy nem vesztek részt a vizsgálaton.

Majd azzal próbálnak érvelni hogy ez kötelező,de ez nem igaz,plusz ijjeszteghetnek beírással,de ezért nem adhatnak beírást,csak aláírathatnak egy papírt hogy a vizsgálaton nem vettél részt,de alaposan olvasd át ha aláíratnak vele ed bármit is,erőszakkal nem vizsgálhatnak meg.:-)

Valami fontos ha bármikor bármi gondod lenne akkor egyedül is elmehetsz urologushoz,csak egyet ki kell választanod és rendelési időbe elmenni hozzá,tehát nem kell beutaló,semmi,de akár saját orvossal is megnézetetheted magad.ezt jegyezd meg a későbbiekbe még fontos lehet.


Majd azért írd le mi lesz.Kíváncsi leszek rá!

2014. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na mi volt?

MIt nézet a doki?

Mertél szólni ha valami nem tetszett?

Mesélj létszi ,ha nem vagyok túl tolakodó

2014. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Beteg voltam ugyhogy megvizsgalt. Mivel magas volt a vedononel a vernyomasom ezert azt merte. Ennyit. A ge:))rincemhez nem nyulz. Azt mondta nagyon szep a hatam. Ennyi volt.:)

Nem volt semmi kulonos.

2014. máj. 7. 22:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Tehát semmi intim vizsgálat nem volt és túl vagy rajta?


Akkor örülök,de bármikor előfordulhat hogy ilyen jellegű vizsgálatot szeretnének,mert sok helyen előfordul,de már tudod ha erről lenne szó és nem szeretnéd akkor csak szólnod kell és ennyi,nem kell engedned.

2014. máj. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!