Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha 8 éve nem fizetem a TAJ...

Ha 8 éve nem fizetem a TAJ kártyám, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Ismerősöm nevében írok.


Ha már évek óta (kb. 8 éve) nincs fizetve az egészségbiztosítási járulékom és emiatt feltételezem, hogy a TAJ kártyám sem érvényes, akkor mit kell tennem, hogy ismét érvényes legyen?


Elég elkezdenem befizetni a havi 6-7 ezret és már a következő hónaptól érvényessé válik vagy hogy megy ez? 8 évre visszamenőleg ugye nem kell befizetni, hogy használni tudjam?


Köszönöm.


2014. ápr. 14. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:

szia,be mész a Nav hoz és ott tájékoztatnak,természetesen visszamenöleg is ki kell fizetned,kérhetsz részletfizetést.

korabban 3-4 ezer ft volt,akkor azokban hónapokban ilyen összegekkel szamolnak majd.sztem akkor is tudod hasznalni ha van még tartozasod,csak kezd el fizetni,én is olyan 90 körül tartozom meg.vagy nem tudom mióta van ez a törveny h magunknak kell fizetni,lehet h 8 éve nincs,tehat csak azota kell,nem 2006 ban jött be ez vagy 2009 ben?nem tudom

2014. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömre kétszázezres büntetést sóztak (kérhetett részletfizetést) és a továbbiakban fizetheti a havi járulékot.
2014. ápr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2007 április 1 töl van.akkor onnan tól.
2014. ápr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én mondjuk köddé válnék,ugyanis ne csodálkozzon ha kap egy többmillliós csekket!
2014. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!