Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan történik az altatás?

Hogyan történik az altatás?

Figyelt kérdés

Fitymaszűkület műtét, kb. 30 perc. Ha jól értettem, valahogy infúzióval altatnak.


Milyen gyorsan alszom majd el? és milyen rossz, ha felébredek?


Eléggé félek a tűktől, hány szuri, infúzió, kanül mittudomén micsoda lesz belém szúrva?


Hogy zajlik ez az egész altatás, ébresztés?



2014. ápr. 18. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell parázni :) kapsz egy branült, egy szúrás, utána már nem szúrkálnak.

Nekem adtak reggel azon "reggelit" de én cukorbeteg vagyok, azért, szerintem te nem kapsz.

Amikor már előkészítettek, a branülhöz csatolják az altatót, aztán pár perc és se kép, se hang.

Utána már csak arra emlékszem, hogy szólnak, hogy vége van :)

2014. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jahm és műtét után mindig felébresztenek, hogy minden oké.
2014. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem ugyanilyen műtétem volt, de infúziós altatás: bekötik a branült, abba megy valami gyógyszer ami elkábít, mást már nem érzel, alszol. Nekem volt maszk meg tubus a lélegeztetéshez de nem tudtam róla, aludtam jó mélyen. Ébredés után iszonyúan fáztam! És még utána jó volt visszaaludni, felébredtem de az álmosító hatás megmaradt még pár órára.Nem sok tűszúrással járt, az ébredés nem volt kellemetlen mert attól ébred az ember, hogy nem adagolják tovább az altatót, nyugi és sok sikert, jobbulást.
2014. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Műtét alatt tesznek fel lélegeztető csövet, de azt kihúzzák mielőtt felébredsz. Nekem utána napokig fájt a torkom, a fene az érzékeny torkomba :D
2014. ápr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


(Én mindenkinek zöld kezet adtam!)

2014. ápr. 18. 11:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Ilyenkor álmodik is az ember? Vagy valami totál kiütéshez hasonló a dolog?
2014. ápr. 21. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Én álmodtam közben de emlékeztem is rá, nem volt totál kiütés dolog gondolom azért mert arra vigyáznak, veszélyes lenne, a magasságom és súlyom számított leginkább ez alapján számolták ki nagyjából mennyitől alszom milyen mélyen.
2014. ápr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ehhez a műtéthez valószínűleg laryngeális maszkkal fognak lélegeztetni. Egy szúrás történik (ha sikerül elsőre megszúrni a branült, de az asszisztensnők nagyon ügyesek és biztos sikerül), majd többféle szert fogsz kapni, az egyik csípni fog egy ideig, de az gyorsan elmúlik - ez maga az altatószer, Propofol a neve. Arra fogsz emlékezni, ahogy mondják, hogy elkezdik adagolni a szert, majd arra fogsz emlékezni, hogy felébresztenek, és már a lélegeztető maszk sincs benned.

Természetesen mielőtt bármit adnának, felszerelik rád az EKG elektródokat, vérnyomásmérőt és oxigén szaturáció mérőt (egy csipesz az ujjadra), vagyis monitorra tesznek.

2014. ápr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!