Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 59 éves apám agyvérzést...

59 éves apám agyvérzést szenvedett, tb és adó tartozás esetén leszázalékolhatják, és jogosult rokkant nyugdíjra?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 25. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megvan a járulékfizetéssel lefedezett, szükséges szolgálati ideje, és a szakértői bizottság a javára dönt, a rokkant nyugdíjra jogosult. A nyugdíjszámítás alapjául csak azt a jövedelmet veszik figyelembe, ami után a járulékot is befizette. A tartozást pedig valószínűleg végrehajtás útján fogják a nyugdíjából levonni. - Fontos megjegyezni: én nem vagyok nyugdíjszakértő, amit leírtam, az a környezetemből szerzett tapasztalaton alapszik.
2014. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dudok Andrásné ***** válasza:
Dolgozott egyébként??Ha igen fogtak mindent, ha nem akkor meg miből számolnának neki nyugdijat??De ezeket az elmaradásokat nagyon busás kamattal mindent behalyt az APEH!!Kocsi, lakás vagy ha van jövedelem abból.De ha pl.2 év tb tartozása van akkkor 2 évvel rövidebb időt számolnak el szolg. időnek.
2014. ápr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen dolgozott, csak magánvállalkozóként Bt keretében, és sikerült sok adótartozást felhalmozni. Nincs semmilyen vagyontárgya, bérleményben lakik. Ezek szerint ma meg is kapja a leszázalékolást, a nyugdíjából vonják a tartozást? Jól értem? Előre is köszönöm a válaszokat.
2014. ápr. 28. 08:48
 4/4 A kérdező kommentje:
úgy értem, HA megkapja..
2014. ápr. 28. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!