Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki esett már át altatásos...

Valaki esett már át altatásos gyomortükrözésen? Mi a menete?

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elaltatnak, megtükröznek, felébredsz, mész haza.
2014. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
minek ahhoz altatás? nem fájdalmas beavatakozás
2014. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szerintem is maximum bódításról van szó, ami nem ugyanaz.
2014. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kérem olyanok írjanak akik estek már át altatásos gyomortükrözésen!Hogy miért így csinálják annak egyéb oka van köszönöm a jó tanácsokat!
2014. máj. 21. 17:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem fogsz olyat találni, akit ilyen miatt altatnak, mert nem nagyon van olyan ember akinek a mentális betegsége ezt megköveteli.
2014. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon sokan vannak hidd el akik átestek ilyen bevatkozáson altatással!Főleg pzsichikai okok miatt is például!
2014. máj. 21. 20:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Én átestem már gyomortükrözésen,/régen/ nagyon féltem,szégyen sírtam. Kerestem egy ismerős orvost, és szólt,itt van egy nem bátor hölgy. Segítettek nem altattak csak lidocainnal bekenték a cső végét és semmit nem éreztem. Nem fáj csak kellemetlen,hogy az a cső lecsúszik. Csak azt kell csinálni amit a kezelő mond! Pár pillanat az egész.
2014. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nem altatnak el. Tegnap volt nekem. Elérzéstelenítik a torkodat, oldaladra fektetnek, kapsz egy szájtágítót, amire rá kell harapni és ledugnak egy csövet a torkodon át a gyomrodba és még picit tovább is, attól függően vesznek-e szövet mintát. Öklendezni, böfögni fogsz közben, folyni fog a nyálad, ha ittál előtte vizet, akkor hányni is fogsz. Nem fáj, csak nagyon kellemetlen érzés, meg az öklendezés, hányás stb. De ez csak Neked lesz az, mert az orvosoknak ez természetes. Nekem a lelkivilágomat is ápolgatták közben, szóval, így könnyebb volt. Túl lehet élni 2-3 perc a beavatkozás.
2014. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Nekem ma volt, ahogy az előttem szóló leírta, ugyanúgy történt. Rendesek voltak a dokik :)

Háát, én már akkor becsuktam a szemem mikor a számba adták a szájtágítót.. kissé kellemetlen érzés, a "cső" fertőtlenített szaga miatt böffentettem egy párszor. De a dokiknak ez kicsit se volt meglepő. Kicsit sajnálok azért mindenkit, aki részt vesz/vett ilyeneken, tényleg kellemetlen, a holtpont akkor volt, mikor éreztem a csövet a gyomromban. :S de azért az altatás az túlzás. Azért nem annyira rossz.. Ha fizetnének egy tizest, más helyett is elszenvedném xd

2014. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem most volt 2 napja ilyen, magánrendelésen csinálnak altatást, szerintem államiban nem altatnak, de lehet, hogy valami extrém dolog miatt igen. Szóval én a Medicovernél csináltattam. Évek óta rettegtem és ezért halogattam a tükrözést,azóta szenvedtem sokat, gyakori émelygés, gyomorégés, folyton befolyásolta a mindennapjaimat. Ahogy megtudtam, hogy itt van lehetőség altatásban elvégezni,azt mondtam, hogy ne halogassuk tovább. Nagyon jó választás volt. Nekem este volt a vizsgálat, ezért csak reggeliztem könnyű kaját és csak vizet ittam, azt is csak délután 2-ig. Vizsgálat előtt az anesztes doktornő elbeszélgetett velem, kikérdezett a betegségeimről, korábbi altatásokról, stb. Besétáltam, lefeküdtem a bal oldalamra, a jobb kézfejembe branült raktak, ezen keresztül kaptam később az altatót. Mondták, hogy sóhajtsak jó mélyeket és gondoljak valami szépre. Kb. 4-5. sóhajtásnál már totál be is aludtam. Utána semmit nem éreztem, de érdekes volt, mert mintha álmodtam volna, hogy sok ember van körülöttem és beszélgetnek, ami engem zavart és szólni akartam nekik, hogy maradjanak már csendben, mert szeretnék pihenni. Aztán mikor felébresztettek, akkor rájöttem, hogy valószínű a doktor csapat hangos beszélgetését álmodtam bele az altatáskor. De tényleg semmi nem fájt ébredés után, csak nagyon szédültem, de ez is elmúlt kb. 10 percen belül. Saját lábon átsétáltam a megfigyelőbe és kb. 1 órahossza után már haza is engedtek, miután jó volt a vérnyomásom. Otthon már ihattam, ehettem, nem volt hányingerem, nem fájt semmim. Másnap nagyon enyhe torokkaparás érzésem volt. Szóval kiderült, hogy refluxom van, nyelőcső gyulladással. Ez kínozott évek óta. Csak így vállalnám máskor is, nagyon emberséges módszer. Szóval, ha megteheted anyagilag, merem ajánlani!
2014. júl. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!