Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Arcureg gyulladasom van. Mit...

Arcureg gyulladasom van. Mit tegyek? Nagyon felek, hogy felszurjak az arcom, illetve kismossak/kioblitik. Hogy tudom ezt megakadalyozni? Hogy zajlik egy ilyen arcureg felszuras? Kb. Mennyi ido? Nagyon faj?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap voltam orvosnal, es mondta, hogy arcureggyulladasom van. Holnap megyek rontgenre, hogy megmondjak, hogy milyen fokozatu ez a gyulladas. De en nem ereztem semmit, nem fajt az arcom, se fejem, csak nathas voltam. Kaptam gyogyszert, es orrcseppet is. Ha hasznalom az orrcseppet, attol meg hasznalhatok orrsprayt? Nagyon felek, hogy felszurjak. Felek a tuktol amugy is. Volt mar komolyan betegsegem is, sokkal komolyabb, es azota rettegek a korhazaktol. A rontgen utan egybol felszurhatja? Vagy holnap meg semmi keppen nem fogja? Hogy keszuljek? Reggelre van idopontom. Hogy zajlik egy ilyen beavatkozas? Sokaig tart? Fajdalmas? Mit tudok tenni az ellen, hogy barmi fajta orvosi "kez" kellene hozza? Sokat fujom az orrom, de szerintem ez nem eleg. Vannak szemely tapasztalatok? Bevallt modszerek, szupertippek? En mindig infralampat hasznalok, ha nathas vagyok..de Azt hallottam, hogy infralampazni ilyenkor nem jo, nehogy a valadek besuljon...ez igaz? Valami otthon gyogymod esetleg? A "meleg" hasznalata ilyenkor javasolt. A dokitol elfelejtettem megkerdezni, de o nem is tett semmi ilyen szova. KERLEK SEGITSETEK, NAGYON PARAZOK!! Koszonom.

2014. máj. 28. 14:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesirasi hibakert, de nagyon parazok, mar remeg a kezem is, tudom beteges, de azok utan ami 4 eve tortent velem.. Na mindegy.. Szoval a "A "meleg" hasznalta ilyenkor javasolt." Azt kerdojellel akartam irni..AZ NEM KIJELENTES, HANEM KERDES!! Tudom tobbi hiba is van, de ezt lattam a legfontosabbnak, hogy kijavitsam. Koszi
2014. máj. 28. 14:13
 2/6 anonim ***** válasza:

Meleg sópárna vagy ilyen melegítős párna. Infra lámpa.

Amúgy meg nincs joga felszúrni, hogyha te azt mondod, hogy NEM engeded meg neki.

2014. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszt!

Tehat akkor a valadek most mar a meleg hatasara nem tud besulni?

2014. máj. 28. 14:29
 4/6 anonim ***** válasza:

A felszúrásról nincs szerencsérte tapasztalatom, de az arcüreg-gyulladásról annál több, lévén, hogy hónapok óta azzal kínlódtam (krónikus volt).


Ami nekem segített:


1. infralámpa (nem, nem sül be semmi, sőt: a váladék a melegítés hatására hamarabb utat talál kifelé).


2. Kamillás gőzölés.

Fogsz egy kisebb lábost (kb. 2 literest) és forrlasz vizet. Amikor felforrt, leforrázod vele a kamillát és állni hagyod (lefedve) kb. 10 percig.

Utána áttöltöd a lábasba a leszűrt főzetet, keresel egy fürdőtöröülközőt (jó nagy legyen és tiszta) és a fejedre borítod úgy, hogy a lábast is teljesen befedje. Föléhajolva inhalálsz (szívogatod be a levegőt a szűdon vagy az orrodon is), ameddig csak bírod.


3. Fokhagymakúra. Van, aki nem bírja, mert ég a gyomra tőle, annak csak keveset, de muszáj. Ha ég a gyomord, akkor igyál rá egy kis meleg tejet.


4. Melegített só az arcra téve.

Fogsz egy kislábost, és beleöntesz durván 2-3 nagykanálnyi sót. Elkezded melegíteni, és pár perc múlva átöntöd az egészet egy tiszta, nagy ruhazsebkendőbe vagy batisztkendőbe vagy hasonló kendőbe. Csomózd meg, hogy meg tudd fogni valahol és ne folyjon ki belőle a só, és tedd az arcodra, vagy a homlokodra. Vigyázz, mert tényleg jó meleg lesz, és elég sokáig az.


Vannak melegítő párnácskák is, de ez nagyon jól használható, és egyszerű eljárás. Én a nagynénémtől tanultam, még gyerekként.


Ha pedig fel kell szúratni, akkor szorítsd össze a fogad és ess túl rajta. Inkább, mintsem az agyadra menjen és meghalj agyhártyagyulladásban. Kisgyerek voltam, amikor a falunkban egy nagyon tehetséges 22 éves orvostanhallgató így halt meg. Sosem felejttem el.


Ne félj. :) Nem vadállatok, hidd el. Ha pedig félsz, akkor mondd meg a dokinak, hogy félsz. Ha leorítja a fejedet, mert egy barom állat, akkor másnap idejössz, kiírod a nevét, és mi jól elhordjuk cserébe mindennek. :)


Szorítok neked és fel fejjel! :)

2014. máj. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a nagyon gyors valaszt, nagyon jo tippeket attal, koszonom szepen tenyleg!!! NAGYON JOL ESETT EZ A BIZTATAS, NEM AKAROK " NYALAZNI:-)", DE TENYLEG NAGYON ARANYOS VAGY, KOSZONOM!:))))
2014. máj. 28. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett? Én is parázok. Csütörtökön kell visszamennem a gégészetre, de nem ürül semmi, csak egyfolytában köhögök a hátrafolyó váladéktól
2014. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!