Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Koponya MR vizsgálattal...

Koponya MR vizsgálattal kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Le kell vetkőzni mi maradhat?

Ha MR/MRA vizsgálat van akkor előbb megcsinálják az MR-t majd beadják a kontraszt anyagot az MRA-hoz?

Mennyi ideig tart a komplex vizsgálat és az eredményeket rögtön megkapom?

Előre is köszi!


2014. jún. 3. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon régen voltam, de úgy emlékszem, ruhát nem kell levenni, csak az ékszereket. Nekem elég sokáig tartott (vagyis annak éreztem 12 évesen, lehet nem volt az:D). Aztán a vége felé megkaptam a kontraszt anyagot, de utána már csak 1-2 perc volt. Én nehezen viseltem, betoltak egy sötét lyukba, ami ráadásul zajos is... De így 10 évvel később már biztos jobban bírnám. Eredményt viszont nem tudom, mikor kaptam meg. De a vizsgálat után nekem rögtön mondták, hogy semmi rendelleneset nem látnak.
2014. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem frissebb az élményem, márciusban voltam koponya MR vizsgálaton.

Nem kell levetkőzni, csak az ékszereket, szemüveget kellett levenni. Fel kellett feküdni egy ágyra fülemre tettek egy fejhallgatót és valami ketrecre emlékeztető dolgot csatoltak a fejem elé, gondolom, nehogy hirtelen felemeljem. Kaptam egy "pánikpumpát" is, amit megnyomhattam, ha rosszul lennék, de figyelmeztettek, ha megnyomom, akkor a vizsgálat eredménytelen lesz.

Ezután betoltak a "hengerbe", de nem is teljesen csak kb. a vállamig. A gép nagyon hangos volt, sokféle zajt adott ki. A fejhallgatón valami rádió szólt a '80-as évek leggagyibb magyar diszkóslágereivel. Ez kb. 20 percig tartott, majd a fejhallgatón keresztül mondták, hogy most kihúznak, és beadják a kontraszt anyagot. Nekem kicsit nehezen tudták beadni, de nem volt olyan vészes. Visszatoltak, utána már csak 5-10 perig tartott a vizsgálat.

Az eredményt néhány órával később meg is kaptam. De ez attól függ, mikor van bent az orvos, aki kiértékeli a felvételeket.

2014. jún. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2014. jún. 3. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!