Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szédülés, hányinger, izomláz,...

Szédülés, hányinger, izomláz, láz, hasmenés egyszerre. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Mingyárt össze esek éhes vagyok szomjas vagyok de nem ihatok/ehetek mert kihányom . bevettem már 3 rubophent , de semmi hatása

légyszi segítsetek :(



2014. jún. 4. 09:43
 1/5 A kérdező kommentje:
(15/f)
2014. jún. 4. 09:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Pihenés, diéta és sok folyadék. Plusz probiotikum.

Ami a lényeg, hogy pár falatot egyél és pár kortoyt igyál egyszerre. Amit ehetsz, az háztartási keksz, ropi, főtt burgonya, párolt rizs. Ha szereted a tejet, tejterméket, azt most mellőzd, mert a tej fokozza a hasmenést.

Vegyél a patikába probiotikumot.

Illetve lázra vehetsz be lázcsillapítót, ha már egy kicsit jobban vagy és falatozol, kortyolsz innivalót (hűtött víz a legjobb vagy tea), akkor talán nem fogod kihányni. Illetve esetleg széntabletta a hasmenés ellen, valamilyen hányingerre csillapító, B6 vitamin vagy Dedalone (bocs, ha nem jól írom a nevét).

És azért vigyázz, mert így könnyen kiszáradhatsz, szóval a folyadékra mindenképpen figyelj. Még 1-2 nap evés nélkül nem is olyan nagy gond, de a folyadék mindenképpen menjen.

És szívesen mondanám, hogy menj orvoshoz, de nyilván ilyen állapotban nem igen tudsz.:(

2014. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Feküdj be az ágyba, aludj sokat, és nagyon hideg vizet próbálj inni apró kortyonként. Főtt krumplit, kekszet megpróbálhatsz enni, ha már nem hánytál egy ideje.

A hasfogót én nem javaslom. Ilyen vírusos betegségnél sokkal jobban jársz, ha kijön, aminek ki kell jönnie. Jobbulást!

2014. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és alma?
2014. jún. 4. 10:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt ne. Általánosságban gyümölcsöt ne, mert a rostok most nem tesznek jót neked. Max egy kicsi banán lehet megpróbálni.
2014. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!