Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elsősegélynyújtásban kiemelked...

Elsősegélynyújtásban kiemelkedően jártas, de NEM egészségügyi dolgozó használhat-e guedel pipát, vagy talán Igel-t légútbiztosításhoz?

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem sűrűn fordul elő, hogy nem egészségügyi dolgozó jártas az említett eszközök használatában, ráadásul éppen van is nála véletlenül. :-)

Mindazonáltal én azt mondom, hogy ha hív szaksegítséget, és annak kiérkezéséig szakszerűen tud légutat biztosítani, akkor ezerszer inkább használja az i-gelt, minthogy jajgasson és toporogjon, mint a többség. Akkor is, ha nincs papírja. Ha a betegnek nem okoz kárt, akkor szerintem nincs az a törvény, ami ezt büntetné.

2014. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen,ez így igaz! :D


A guedel pipát egyáltalán nem tartom invazív megoldásnak,úgyhogy nem hinném,hogy azzal ártani lehetne.Az Igel azért már más,de nekem az sem tűnik invazívnak.De javíts ki,ha tévedek :D


Amúgy igen,tényleg nem sűrűn fordul elő ilyen ember,de én most magamból indultam ki. :P A szenvedély miatt talán akad 1-2 ember a földön,aki magával hord ezt-azt,mégha nem is orvos/tiszt/ápoló vagy akármi :)

2014. jún. 10. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Én megértelek, nekem is benn van a csomagtartóban egy fél intenzív osztály, de tény, hogy ilyen munkakörben dolgozom...
2014. jún. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jól teszed! :)


Volt már rá példa,hogy valakinek az élete annak köszönhetően "maradt meg",hogy te ott voltál szolgálaton kívűl,és nálad voltak a cuccok?

2014. jún. 11. 19:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer előfordult, de akkor még nem hordtam magammal mindent (igazából épp emiatt az eset miatt kezdtem el). Egy kollégával belefutottunk egy újraélesztésbe az utcán - utólag emlegetjük is, hogy - ha lehet ilyet mondani - szerencséje volt az illetőnek, hogy amikor bajba került, pont két intenzíves jött szembe...
2014. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na ez igen!Szép! :)


És?Felépült a beteg teljesen?Sokkolandó ritmusban volt?

2014. jún. 11. 21:16
 7/7 anonim ***** válasza:
A monitoron kamrafibrillóció volt, amikor kiértek a mentők. Visszatért a keringése, de hogy utána mi lett, azt sajnos nem tudom.
2014. jún. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!