Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kell szódabikarbónával...

Hogyan kell szódabikarbónával meghánytatni valakit?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam már, hogy ha valaki rosszul van a nagy mennyiségű elfogyasztott alkoholtól, akkor meg kell hánytatni. Azt is mondták már, hogy erre az egyik legjobb módszer a szódabikarbóna. Azt viszont nem értem, hogy hogyan kell alkalmazni, mi a megfelelő eljárás. Fel kell oldani vízben vagy csak meg kell etetni az illetővel? Esetleg valami más a teendő? Előre is köszi a válaszokat :)

2014. jún. 15. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Soha életemben nem hallottam még erről. Langyos sós vízre szokták mondani, hogy garantált hányás.

De a legegyszerűbb módszer egyébként, ha szimplán ledugod az ujjad a torkodon/az illető torkán.

2014. jún. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem javaslom. A szódabikarbóna max. úgy tud hányást kiváltani, ha nagy mennyiségben adják, és a keletkező szén-dioxid feszíti a gyomrot. Egyrészt nagy a rizikó (akár gyomor- vagy nyelőcsősérülés, a hányadék félrenyelése stb.), másrészt nagy mennyiségben adva felnyomja a vér pH-ját, és álmosságot, légzésdepressziót okoz - ez marhára nem hiányzik az alkohol mellé.
2014. jún. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!