Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most végeztem el a 8 osztályt....

Manók kérdése:

Most végeztem el a 8 osztályt. És tovább tanulást azt egy vendéglátói iskolában szeretném tovább folytatni. Pincérnek készülök. És a ballagási ajándékomnak kértem egy orr piercinget. (amit még nem kaptam meg) A pincér szakmában lehet orr piercing?

Figyelt kérdés
Apukám ezért nem szeretné mert nem tudja h lehet e pincéreknek orr piercing!!

2014. jún. 22. 09:53
 1/9 anonim válasza:
Hát nem hiszem. Én is vendéglátói suliban tanulok,de én szakácsnak szeretnék,de a pincéreknek nem hiszem hogy lehet ilyen piercinget hordania,vendégekre sincs jó hatással.
2014. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tudom nem épp pincérnek nevezik a Mekis dolgozókat, de pl. ott ismerősöknek le kellett ragasztani/kivenni a piercinget.

Szerintem egy alacsony kategóriás vendéglőben nem probléma, elit helyre biztosan nem alkalmaznának piercinges pincért.


Miért nem kérsz inkább köldök pc-t? Azt nem látják, és szebb is. Persze azt ősszel, télen érdemes csináltatni.

2014. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de akkor kevesebb lesz az esélye, hogy felvesznek akárhová is.
2014. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És amíg tanulok addig lehet? :O mert ügye kiküldenek gyakorlati munkára..
2014. jún. 22. 10:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Legfeljebb kiveszed. Addig, ameddig nem kell gyakorlatozni, nem kezdesz dolgozni, addig legyen nyugodtan. Nem mondom, hogy ki fogod nőni, de felnőtt fejjel meg fog változni a véleményed és ez nem is hagy maradandó nyomot.
2014. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kozmetikusnál kilehet szúrni vagy csak a plázákban? (PL West End)
2014. jún. 22. 10:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a gyakorlaton sem lehet ilyen cucc rajtad. Szerintem inkább ne csináld, vagy rakjál olyan piercinget, ami nem látszik.
2014. jún. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Inkább a köldök vagy a nyelv piercinget ajánlom! Bár ez a kisugárzáson is sok múlik,hogy szimpi vagy vagy sem ha majd dolgozni fogsz! Mindenesetre az invicus tattoban csináltast!! És itt Mártit ajánlom én is nála voltam és nagyon sterill exközökkel dolgozik sőt mentőtisztnek tanúl úgyhogy 99% a sterill eszközök érdekében!! :) Mindenesetre sok sikert!

[link]

2014. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Baah!


Miért ne lehetne? Nem egy pincérrel találkoztam már, akinek volt, még kitetovált szakáccsal is! Fordulj nyugatabbra és ott nagyon sokuknak van. Itthon kevésbé, de itt is előfordul. Hajópincéreknek, baristáknak szinte mindenhol. Viszont egy elegáns, gáláns étteremben már tényleg ritka a dolog. (Egy, manapság már alig vannak ilyen helyek, kettő oda bekerülni is csak akkor fogsz, ha teljesen profi vagy.)

Amúgy meg nyugodtan csináltass. A mekis válaszadónak a válaszát azzal cáfolnám meg, hogy a meki nem nagyon számít étteremnek, ha érted, mire gondolok, illetve nem kötelező leragasztani ott sem. Győrtől Miskolcig Budapesten át sok olyan étterem van, ahol hordanak ilyen ékszert. (Étteremben, Gyorsétteremben egyaránt)

Most vagy jó esetben 14, vagy 15 éves. Gyakorlatra másodév előtt nem küldenek (mivel elméletben a harmadévesek 17 esztendősök, így akkor szokott már aktív gyakorlat is lenni, bár 16 éveseket már el lehet küldeni diákmunka és szakmai gyakorlat szavak alatt dolgozni.

Ha megcsináltatod, és olyan helyen fogsz dolgozni, egy másodpercedbe fog telni, hogy kivedd, amíg ott dolgozol. (6-8 óra) majd ugyanennyibe, hogy visszatedd, amikor végzel. A szabadidődben meg azt hordasz benne amit szeretnél.

Szóval összegezve: NEM tiltott a testékszer viselése, de egyes helyeken el kell takarni, vagy kiszedni és csakis a szemléletmód miatt. (Lehet, hogy a főnöködnek is lesz, de mivel ő keveset van a vendégek között, így ő le fogja szarni, maximum annyit mond, hogy amíg kint vagy és nem pultban állsz, addig szedd ki.


Ha meg eljutnál a csináltatásig, akkor NE a Westendben tedd meg, hanem normális szalonban. Ha kozmetikushoz mennél, akkor csak akkor lövesd, ha a KAPSZULÁS rendszerrel dolgozik. A régi, gyorsabb belövés roncsol, lassabban gyógyul. (Az új Medisept/Studex/Blomdahl kapszulás orrbelövők viszont átszúrják a részt és nem átlövik.) (Ha mégis nagyon ragaszkodnál a Westendhez, akkor hátul van még egy piercing és tetováló szalon, ott profin dolgoznak. NEM a Westendtattoo!)


Bármi kérdésed lenne csak írj ;) Remélem segítettem.

2014. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!