Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kemóterápia szerinted és...

A kemóterápia szerinted és átok vagy áldás?

Figyelt kérdés

A kemóterápia és egészség szerintem is több neves intézet kutatója szerint is összeegyeztetetlen. Bár igaz a legjobb Üzletek egyike a gyógyszer iparnak. Jó legtöbben nagyon félünk meghalni, de a hátra lévő időt még kamós állapotban leélni? Vélemények?


Nem akarom megmondani más, hogy döntsön.


2014. júl. 19. 20:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%

"A kemóterápia és egészség szerintem is több neves intézet kutatója szerint is összeegyeztetetlen."


Név szerint?

2014. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%

Én csak annyit szeretnék mondani, hogy egy csomó rákos a kemoterápiának köszönheti az életét.

A leukémiás gyerekeknek az 1950-es években 10%-uk gyógyult meg, ma 75%. Ez ebben a betegségben jórészt a kemónak köszönhető.


A kemoterápiával kapcsolatban leginkább azt nem tudják az emberek elfogadni, hogy

- nagyon súlyos mellékhatásokkal jár, még akár halálos is lehet,

és hogy

- még így is meghalhatsz csak simán a rákban

Mindkettő igaz. Csak azt az egy dolgot kéne meglátni, hogy kemoterápiával - a mellékhatásait is beleszámolva - még mindig több esélye van az embernek, mint anélkül.

2014. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Igen az a kérdés, hogy mire a vegetálásra, vagy szenvedéssel teli rokkantságra?


Legtöbb kemó után emberi roncsok maradnak. - van szerencsés kivétel.


Nem érzéketlenül beszélek és nem ítélkezem.


Rákban halt meg édesanyám is.


Sok esetben a rövidebb, még morfin előtti élet teljesebb és értékesebb, mint a kemóval megnyújtott én és mások így látják, sokan többen meg más máshogy. Ezért kérdezem. Meg azért mert nem azért van-e ez így, mert ez lett belénk sulykolva rákos kemót neki? Döntés szabadsága vész el.

2014. júl. 19. 21:02
 4/23 A kérdező kommentje:
Anyám saját döntésre korán megszakította a kezelését. És még másfél évig volt velünk, és másfél hónap szenvedés után ment el. Orvosok szerint két-hármszór ennyit élhete volna korábbi kemóval, de élet minősége sokkal rosszabb lett volna. Ő 69 évesen elfogadta a halált.
2014. júl. 19. 21:06
 5/23 anonim ***** válasza:
Részvétem anyukád miatt. Párom tüdőrákos volt. Későn ment orvoshoz, gyakorlatilag fuldoklott. 21 hónapig élt még. A kemoterápia teljes életet adott neki azidő alatt. Teljesen tünetmentes lett. Agyi áttét miatt halt meg. Ez a mi történetünk.
2014. júl. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Részvétem. Valami jó a borzalomban, kaptatok idő amikor el tudtatok búcsúzni.


Anyám és s sors nekem ezt nem adta meg, sőt senkinek, három fia volt egy férfitól. Mellette voltam maximálisan, de csak az ő vélt vagy valós sérelmeivel jött, amiért nem bocsátott meg. Az hogy én megbocsátottam, hogy például többször kisgyermekként magamra hagyott, meg sértésnek vette és bagatellnek problémák fölhántorgatásának tekintette. Nem volt neki való a család - bár ezt ő is tudta, még is tudatosan családot alapított apámmal, - mivel amúgy meg jó és önfeláldozó és lelkiismeretes ember volt ebben mindig élen járt nővérként is. Én rám azt sem mondhatja, akarom mondni mondhatta volna, hogy nem tervezett gyerek voltam. Szeretem és tényleg mindet megbocsátottam neki. Ő is szeretett maga módján.


Elnézést az off-ért!

2014. júl. 20. 03:56
 7/23 A kérdező kommentje:
Anyám az utolsó hétig tejesen tiszta tudattal bírt. Bőrrákosként a szívelégtelenségben halt meg.
2014. júl. 20. 03:58
 8/23 A kérdező kommentje:

ON: A kemóterápia szerinted és átok vagy áldás?


Nem akarom megmondani más, hogy döntsön.

2014. júl. 20. 11:46
 9/23 anonim ***** válasza:
Lehetőség.
2014. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
igen választható lehetőség. - ez nem kérdés.
2014. júl. 20. 17:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!