Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az lenne hogy körülbelül 7...

Az lenne hogy körülbelül 7 éve vagyok pánikbeteg és most olvasom hogy akinek tartós betegsége van annak a NAV visszamenőleg fizet a mentál betegség is tartós betegségnek számít e téren, az err vonatkozó jogszabályokat megköszönném!?

Figyelt kérdés

2014. júl. 20. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség nem tartós betegség!

Tudják gyógyítani!

Én is az voltam, aztán kigyógyultam belőle szakorvos segítségével. Mégpedig teljes mértékben!

Keress fel egy normális és jó pszichológust. Járj terápiára, működj együtt, és ha van rá módod, akkor jógázz! Nagyon hasznos dolog.

Ami a lényeg, hogy sajnos sokszor a pánikbetegeket csak tünetileg kezelik, gyógyszerekkel tömik, de magát, ami a tüneteket kiváltja, ami a betegséget okozza, azt nem hozzák rendbe. Márpedig ha kiderül, hogy mi okozza magát a betegséget, akkor ki lehet belőle gyógyulni.

2014. júl. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az új jogszabályt nem ismerem. Panikbetegseggel le is szazalekolhatnak ha annyira súlyos. Ha tudsz dolgozni, akkor nem hiszem, hogy kapnál pénzt.
2014. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Emelt családi pótlék kapcsán ezt találtam:

[link]


Az 1. melléklet az 5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelethez II. részében találod a mentális és pszichés betegségeket. Nem írja a pánikbetegséget kifejezetten, de akár lehet is: "stresszhez társuló és szomatoform rendellenességek". Ebbe beleférhet a pánikbetegség.


De ne halgass rám feltétlenül, mindenképp kérdezz utána, mert az a tuti! ;-)

2014. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!