Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek eltörik a keze...

Ha valakinek eltörik a keze akkor az látszani fog?

Figyelt kérdés
Ha valakinek eltörik a keze akkor az meg fog látszani? Vagy helyzettől függ...? Kb. mennyi ideig?
2010. jan. 9. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül látszik meg.A fiam a csuklóját törte el,de nem volt neki megdagadva,és mozgatni is tudta.Így volt a kucs csontjával is.Semmi sem látszott neki,és felbírta emelni a kezét.Öltözött meg minden..

Végül is azért lett neki megröngeneztetve mert ugye fájt neki...6 hétig volt neki gipszbe.A mikor akulcscsontja volt eltörve,akkor pedig rögzítőt kapott a kezére hogy ne tudja mozgatni.Hogy meddig volt az rajta már ...passz de jó ideig.

2010. jan. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem kerül az illető időben orvoshoz (vagy egyáltalán nem) és esetleg rosszul forrnak össze a csontok, akkor látszani fog, hogy nem igazán úgy néz ki az a testrésze, pl karja, ahogy kéne.

Vagy ha nyílt törése volt az illetőnek, akkor ott ahol a csont átszúrta a bőrt( össze kell varrni), akkor a sebhely megmarad, és valszeg örökre.


De egyébként, normális esetben, ha nem nyílt törés volt, kívülről nem látszik, miután helyre lett rakva, rögzítve és rendesen összeforrt.

2010. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
második vagyok: kihagytam, hogy időlegesen persze megduzzad ami viszonyleg hamar elmúlik, és vörös/lilás/stb lesz a bőr a törés után, de ez csak 4-6 hétig marad így, míg be nem gyógyul
2010. jan. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlenül. egy zöldgally-törés például egyáltalán nem látszik meg(ilyenkor a törés a helyén marad, még a csonthártya se szakad el). nekem is volt, felkarom tört el így, semmi se látszot, se duzzanat, se folt. csak akkor fájt, ha oldalra mozgattam a karom, sehogy máshogy.

persze csúnyább töréseknél bevérzés, duzzanat van.

2010. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a kulcscsontom törtem el mert elestem a biciklivel.

Éppen csak egy kicsit lejjebb van az egyik karom mint a másik. De tényleg nem lehet észrevenni. Én se veszem észre csak ha nincs felső rajtam és akkor is csak ha sokáig nézem.


A két oldalsó lábujjaim is eltörtek egyszer de azok nagyon rosszul is néznek ki mert nem voltam vele sehol. Nem érdekelt. Nem mentem sehova és összeforrt elég csúnyán. De ugyanúgy megyek meg minden szóval nem érdekes.

2010. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!