Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet az ellen csinálni...

Lehet az ellen csinálni valamit, hogy ne érezzem rosszul magam tűszúrás után?

Figyelt kérdés
Nem is a tűkkel van bajom, mert nem félek tőlük, hanem mikor vért vesznek, vagy injekciót kapok, akkor pár perccel utána homályosabban látok, kicsit szédülök és hányingerem van, de kb. 10 perccel utána elmúlik. Tudnék ez ellen valamit csinálni? Már annyira zavar. Vagy az ilyet lehet örökölni? (Anyum se bírja a tűket, neki is ilyen problémái vannak.) Lehet, hogy a stressztől van?
2014. aug. 1. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló a helyzet. Én is rosszul vagyok, mikor vért vesznek tőlem. Az első vérvételnél pl el is ájultam. Valószínűleg a stressztől van igen, meg maga a közeg. És ez főként fejben dől el. Nemsokára megyek megint vérvételre, és már előre félek, hogy megint rosszul leszek. Ha valamilyen módja lenne, hogy ez elmúljon, annak én is örülnék. :)
2014. aug. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hosszúhajú ***** válasza:
a vérveszteségtől természetes megszédülni vagy kicsit rosszul lenni. Rögtön utána enni kell vérképző kajákat. vastartalmú cuccok, de egyél bármit. Lehetsz vérszegény is, erre majd írnak vasat. szóval ez természetes és adottság. A tű félelem meg lehet valami fóbia éles cuccoktól, ezt meg pszichológus segíthet, mert ez pszichés probléma - félelem.
2014. aug. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor nagy valószínűséggel a stressztől van, mert nem csak vérvételkor van ilyen és nem hiszem, hogy tűfóbiás vagyok, mert nincs semmi bajom a tűkkel, soha nem ellenkeztem, sőt egyszer végig is néztem hogy vért vesznek tőlem, és akkor is csak utána lettem rosszul, szóval nem azért lehet.

Kedves első válaszoló, neked pedig kitartás! :)

2014. aug. 2. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!