Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elhoznátok ezt a felnőtt...

Ti elhoznátok ezt a felnőtt rotit a helyemben?

Figyelt kérdés

[link]


Tervezek egy-két hónapon belül ideiglenest, de igazából már 2 hét múlva is jöhetne. Megláttam ezt a szerencsétlen jószágot, annyira megesett rajta a szívem, olyan sz-rul néz ki. Csak nem tudom, be merjem-e vállalni, mert komolyabb orvosi műtétekre nincs pénzem, most hagytam ott az orvosnál 230 ezret, de az alapdolgokat megkapná természetesen. Szóval, ha kiderül, hogy diszpláziás vagy szembetegsége van vagy ilyesmi, nem tudom kifizetni. De nem hinném, hogy túl jó helyre kerülne el, ha nem hozom el. Ti mit tennétek a helyemben?


A másik jelölt ő lenne, őt sem nagyon vinné más, max. szaporító: [link]



2014. ápr. 9. 15:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
6%
Én is nagyon sajnálom a rossz körülmények között élő kutyákat, de nekünk is van egy harcikutyánk és ha idegen lennék nem szívesen mennék a környékére. Egyszer meglátott az almafán egy macskát, rá 2 percre már darabokban. Mi van, ha ezt egy emberrel csinálja? Harci kutyát, csak kölyök korban hoznék.
2014. ápr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

a roti még csak hírből se harci kutya.. nincs is olyan hogy harci kutya..


Macskát meg szétszedi akármilyen kutya ha nem volt velük összeszoktatva.


A kérdésre válaszolva én azért nem hoznám el őket hogy ne támogassam még ennyivel se ezeket az embereket. Én voltam bent az illatoson onnan is lehet kihozni kutyát. Nekem azt mondták hogy tovább is adhatom, nincs erre megkötésük. Tehát azokon segítenék inkább.

2014. ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
41%

Én is osztom az előttem szóló véleményét.

Én is nagyon sajnálom a rossz sorsú kivert kutyákat, de soha nem kockáztatnám a családom testi épségét egy rosszul szocializált sajnálatból befogadott állat kedvéért.

Sokan nem azért vesznek kölyök kutyát, mert nem sajnálják az általad is megmutatott állatokat, hanem azért nem mert megbízhatatlanok.


Egyszer befogadtam egy spánielt. Nem is menhelyről, hanem ismerősömtől, mert egy kölyök miatt kidobták volna. Mondván úgyis szeretnénk kutyát, befogadjuk ne kerüljön utcára. Ismerősöm folyton bántotta, ütötte verte, ennek a kutyának ez volt a falkavezérség. Mi nem bántottuk, ezért úgy érezte, hogy ő a főnök.

A kisebbik fiamnak letépte az arcát, aki akkor volt 4 éves. Az előző gazda okozta károkat nem tudod helyrehozni egy kutyában. Egy spániel is tudott csodát csinálni, egy rotiba bele se merek gondolni.

2014. ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%
A helyedben elhoznám. Hallgass a szívedre.
2014. ápr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 zsuzsabazsa ***** válasza:
60%
Hozd el jobb dolga lesz nálad.
2014. ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Hát én inkább a szukát menteném, mert ő rosszabb sorsra juthat mint a kan :(

Egyébként mindkét kutyánál de főleg a kannál ahol kiemelik, hogy gyerek mellé nem való kalkuláld bele, hogy az egész életét láncon töltötte és nem találkozott másik kutyával, neked meg ugye van valamilyen, nem tudom pontosan milyen de kisebb kutyád akire nem tudhatod mit fog reagálni.

Én is fogadtam be ideiglenesen 2 éves kan rotit aki sose találkozott más kutyával, de nekem nagyok mellé jött és nem féltettem őket annyira.

Lényeg a lényeg nem tudhatod mire számíthatsz és ha elhozod már nincs visszaút. Ha elhozod valamelyiket a szukát válaszd szerintem, hogy ne tudjanak vele tovább szaporítani :(

2014. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Istenem, ez borzasztó. Szerencsétlen szuka, már 4x ellették, látszik is rajta. Nyilván túl akar adni rajta a szaporító gazdája, még az eladásból is pénzt akarnak kicsikarni. Kár, h az ilyet nem büntetik.

Én a helyedben más alternatívát keresnék, pl szólnék egy állatvédő szervezetnek, hátha meg tudják menteni. És ha igen, örökbe fogadhatod :)

2014. ápr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%

4x volt fedeztetve ! Nagyon jó lehet neki!

Kérdésere pedig azt mondom hogy a rotinál a fő hangsúly a szocializációnál van!! amit kölyök korban el kell kezdeni!

És szerintem hozz menhelyről! Ők még ivartalanítva is vannak!! Szerintem ne hozd tele vannak betegségekkel!

2014. ápr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy direkt ilyen kutyát akarok, aki alulszocializált, mert nekik van a legkevesebb esélyük gazdát találni. Attól sem félek, hogy nem sikerülne a szocializációja, de attól mondjuk parázok, hogy nem tudnám megfelelően elkülöníteni a két saját kutyámtól (akik viszonylag kicsik), és baj lehet belőle. Lehet, hogy várok, amíg kertes házam lesz, és kiépítek egy kennelt, ahova berakhatom az ilyen kutyákat.

Köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 9. 18:00
 10/23 homo ludensz ***** válasza:
20%
Harci kutya? A kutya olyan lesz amilyenné neveled. Azt nem tudom hogy felnőtt kutyát hogy lehet türelemmel és szeretettel rábírni hogy te vagy az ő ura és parancsolója tehát a domináns mert nekünk mindig kölyökkutyáink voltak.Volt rottweiler is de mivel mi nem arra neveltük hogy "vad" legyen így az előszobában aludt.Csak remélni tudom hogy kertes házban laksz mert a kutyának éltető eleme a mozgás.Sajnos Ribizlinek (ez volt a neve) kijött a fajtájára jellemző diszplázia. Megműtötték de már a hátsó két lábát nem tudta használni....még most is fáj az elvesztése! Van két kutyusunk mostanság egy mudi a Zsuzsi meg egy égetnivaló palotapincsi keverék a Frigyes. Az állatban sokszor több örömöd van mint néhány ismerősödben.
2014. ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!