Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogilag rendben van a következ...

Jogilag rendben van a következő eljárás? A családorvosom 29 éve ugyanaz az orvos, bár területileg nem szorosan hozzá tartozom (ugyanabban a városban, de más körzetben van az állandó lakhelyem).

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam tőle egy levelet, melyben tájékoztatott, hogy mivel életvitelszerűen nem a városban élek, indokolt, hogy egy másik családorvoshoz jelentkezzek be az ideiglenes lakóhelyemen, ezért ő törölt a betegei sorából. Valóban más városban tartózkodom, de nincs ideiglenes lakcímem, rendszeresen találkoztam a háziorvosommal, automatikusan nem is tudok bejelentkezni más orvoshoz, csak ha elvállal.

2014. aug. 7. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van. Szabad orvos választás van es az orvos is szabadon dönthet, hogy vállal e,mha nem tartozol a körzetbe.
2014. aug. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt tartom érdekesnek, hogy rendszeresen jársz hozzá, és mégis levelezik...Meg aztán ha egyszer befogadott, akkor nem szokott elküldeni, vagyis ha nincs különösebb oka, akkor nem is kényszeríthet máshova. Főleg nem múlt időben.
2014. aug. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy héttel a levél előtt voltam a rendelőben, akkor semmit nem mondott.


A "szabad orvosválasztás" azt is jelenti, hogy "szabad betegválasztás"? Ha egyszer elfogadott, akkor is bármikor törölhet?

2014. aug. 8. 08:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Természetesen azt is jelenti, kötelezően csak a sajat körzetébe tartozókat kell felvennie betegkent.
2014. aug. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!