Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Másfél-két éves TB tartozásom...

Másfél-két éves TB tartozásom van, de szeptembertől diák leszek. Visszaáll az ingyenes egészségügyi ellátásom?

Figyelt kérdés

Államilag támogatott nappali alapképzésen leszek (egyetem).


Az említett időben nem bejelentett munkanélküli voltam, feketén tudtam csak dolgozni. Már kaptunk egy levelet amiben nyilatkoznom kellett, hogy nem vagyok jogosult a támogatásra, de konrét összeget még nem említettek.


Szeptembertől, beíratkozás és félévem aktiválása után automatikusan visszaáll az ingyenes ellátásom?



2014. aug. 21. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy igen, amikortól elkezdik fizetni a TB-d, jogosult leszel ellátásra, de a tartozásod akkor is nyilvántartják, azt majd rendezned kell... De ez hosszú idő, mire behajtatják, szóval itt most jól jön neked ez a magyar bürokrácia és a jogi hercehurcák hihetetlenül gyors lefolyása... Kérhetsz részletfizetést is, persze ezen is lesz kamat, de ha megvárod, míg bírósági ügy lesz belőle (tíz év múlva:), közmunkával le is dolgozhatod, ha épp nincs munkád. Vagy talán már most is lehet? Ebben nem vagyok biztos..
2014. aug. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. aug. 22. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!