Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a Fürge Diák, Meló Diák...

Ha a Fürge Diák, Meló Diák 640ft-os órabért ír akkor abból csak az adót meg az egészségügyi járulékot vonják le ugye?

Figyelt kérdés
Vagy leveszik az ő részüket is ebből a 640 ft-ból én meg keresek 300-at óránként?

2013. máj. 15. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Amit neked mondanak órabért, abból természetesen már levonták a saját részüket. Diákként a bruttó béredből 16% jön le adóként, ezt ki tudod számolni. 300 forintért egyébként senkit nem alkalmazhatnak. Azt javaslom egy kicsit néz utána ezeknek, mielőtt dolgozni mész, csak hogy nehogy könnyen átverhető legyél.
2013. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval 532ft-ot kapok a 640-ből az adó levonása után és végül már csak az egészségügyi járulékot vonját le. Akkor ez így egész jó.
2013. máj. 15. 15:47
 3/3 anonim ***** válasza:

bruttó 640 ft, az neked nettó 538 ft-os órabér.

Ha nappali tagozatos diákként vállalsz munkát, akkor nem vonnak tőled eü járulékot.

Ezen kívül a fürgediák a béredből minden hónapban levon 500 ft-ot biztosítás címén. (a melódiák nem tudom, h levonja-e)

2013. máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!