Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kell beadni szabályosan...

Hogyan kell beadni szabályosan egy injekciót?

Figyelt kérdés

El van törve a lábam, és 6 hétig gipszben vagyok. Felírtak nekem injekciót, hogy mindennap kell adni, viszont aki a családból ért a beadáshoz, az most nem lesz itthon egy ideig. Orvoshoz menni meg természetesen nem tudok a lábam miatt, másokra meg igazán bíznám, mert a múltkor is fájdalommal járt.


Tehát úgy döntöttem, magamnak adnám be. Hova lenne célszerű beadni az injekciót, és hogyan lehetne megtenni úgy, hogy ne fájjon? Hozzáteszem, egy kicsit tartok egyébként az injekciótól. Köszönöm a válaszokat előre is.



2014. aug. 26. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!


Felhúzod a hasad oldalán a bőrt, és oldalról alulra beszúrod. Ennyi. Nagymamámnak is most kellett egy kisebb műtét előtt.

2014. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gabica jól mondja! :-)
2014. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

sziasztok!


Mindenkinek köszönöm az eddigi tanácsokat itt is, és privátban is.


Ha valamilyen kérdésem lesz, még írok.

2014. aug. 26. 14:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen injekció:D Van intracutan, subctuan, intramuscularis, vénás.

De ami neked kell, az nem túl bonyolult, nem tudod elrontani. A hasadon kicsit összecsíped a bőrt, beleszúrod a tűt és kinyomod belőle a cuccot. Alapból akkora csak rajta a tű, hogy jó helyre kell mennie, légtelenítve is van meg minden, szóval kárt nem okozol vele.

2014. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!