Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel probléma?

Vérvétel probléma?

Figyelt kérdés
Egészségügyi iskolámban alapkövetelmény a vérvétel. Én ezt eddig nem tudtam... Egyszer voltam vérvételen de borzasztó volt. Nem tudok aludni mert rettegek mert közeledik az időpontja a vérvételnek. Az inekciótól semmi bajom. Lehet gyerekes vagy nevetséges de bőgök ha eszembe jut. Mit tehetek? Valakinek hasonló? (A ne gondolj rá, ne nézz oda, nem fáj kommentek nem segítenek...)

2014. szept. 1. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel kötelezö, nem tudsz mit tenni, elmégy és utána meglepödve fogod tapasztalni, hogy annyira nem rossz.
2014. szept. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, én megértelek.

29 éves vagyok, de még soha életemben nem vettek tőlem vért, mert rettegek tőle. :s Pánikroham, minden ami kell. Egyszer megpróbáltam, nem is olyan rég, elmenni, és botrányba fulladt. Hetekig nem aludtam előtte, remegtem, nem tudtam a munkámra sem figyelni... majd fel kellett adnom, akármilyen ciki.


Nem tudom, mit csinálnék, ha valahol kötelező lenne, esküszöm, életemben nem féltem még ennyire semmitől. Nekem jöhet pók, kígyó, béka, bezártság, magasság, folyhat a vér... minden amitől "normális" emberek félnek. Csak tű ne. :S


Az a baj, hogy így tanácsot sem tudok adni, csak annyit akartam, hogy ne érezd cikinek a dolgot, mert nem vagy egyedül! Sőt, te tuti nem vagy még 29 éves, szóval az én helyzetem ezerszer rosszabb. :(


Azt gondolom, hogy mivel te nem a tűtől félsz, és az injekciót is bírod, ezért te rá fogod tudni magadat venni, amikor eljön az idő. Te biztos erősebb vagy nálam!

2014. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éve kellett utoljára, háziorvosnál, gondolta nem küld tovább vele inkább megcsinálja ő. Azelőtt kb 10 évvel volt utoljára vérvételem, akkor még gyerekként szabadott sírni ugye. :D De ott is eléggé "hisztiztem", nagyon megijedtem, aztán elfordulva csöndben, megkérdezte a doki 'Ittvagy még?' :D Nem tagadom, fájt is picit közben, de pár óra alatt helyrejöttem.

Minden elismerésem annak, aki önként megy vért adni.!

18L

2014. szept. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy ha nagyon félsz is, ne rángasd magad. A vérvételeket nagyon rutinos nővérek csinálják általában, szinte meg sem érzed a szúrást (én pl. nem is érzem, csak egy kicsit nyomást). Néhányan nagyon be tudnak hisztizni, és pont azzal csinálnak bajt. Ez pici gyerekeknél elmegy, de felnőtteknél, hát... némi önfegyelmet már várnék.


A ne gondolj rán és ne nézz odán kívül mást mondani nem lehet, ugyanis nincs más megoldás. Esetleg valami ismerőssel menj, és közben beszélgessetek közben. Amikor kórházi gyakorlaton voltam, és valaki félt (bár hisztériát soha nem rendezett egyik sem), akkor míg vette a nővér a vért, én faggattam az illetőt a bajairól, így megoldottuk a dolgot, mert másra koncentrált.

2014. szept. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!